Forum Szkla

Soczewki kontaktowe => Problemy z soczewkami => : kira016 May 04, 2010, 10:24:20 PM

: uczucie kłucia
: kira016 May 04, 2010, 10:24:20 PM
Witam!
Noszę soczewki od lutego. Wszystko było by dobrze, tylko od maja zaczęły mnie uwierać, czuje się tak jak bym miała w oczach pełno piachu. Zaznaczam również że jestem alergiczką, a teraz wszystko kwitnie więc sama nie wiem. Czy mógłby ktoś pomóc??? Proszę...
: Re: uczucie kłucia
: aniula May 19, 2010, 12:32:26 PM
Użytkownicy soczewek często narzekają w okresie pylenia na dyskomfort. Możesz przeżucić się na soczewki jednodniowe, które zawsze będziesz miała świeże na oku, bez pyłków i zanieczyszczeń, możesz na ten okres zrezygnować z soczewek, choć wiem, że to trudne, stosuj bardzo często krople nawilżające, lub sól fizjologiczą w celu wypłukania alergenów z oka, możesz też w ciągu dnia ściągnąć soczewki i je wyczyścić oraz popłukać oko solą. Ja w tym okresie używam kropli allergocomod, są dostępne bez recepty, kosztują ok 10 zł, nie można ich stosować na soczewki, ale zawsze przed założeniem, lub po ściągnięciu mogą przynieść ulgę. Jeśli dyskomfort będzie się utrzymywał, lub się pogorszy trzeba będzie pójść do lekarza, często występuje w tym okresie zapalenie spojówek, jeśli już do tego dojdzie trzeba wyrzucić soczewki, pojemniczek, wymienić na nowe, żeby stan zapalny się nie utrzymywał, na czas leczenia zrezygnować z soczewek, lub ew. nosić jednodniowe, ale może to przedłużyć leczenie. W czasie pylenia okulary przeciwsłoneczne hamują wpadanie alergenów do oczu, nie ważne, że nie ma słońca :) Uczucie piasku po powiekami może być przyczyną suchego oka, możesz kropić oczy kroplami nawilżającymi często, lub zmienić soczewki na np. z dodatkiem składnika nawiżającego (poczytaj sobie także o zespole suchego oka). Czasem takie uczucie to objaw reakcji alergicznej na materiał, z którego zrobiona jest soczewka. Pozdrawiam
: Re: uczucie kłucia
: RyszardoNowak July 21, 2013, 06:04:20 PM
Jakie najlepsye soczewki dla małego dziecka polecacie ???
: Odp: Re: uczucie kłucia
: Agnieszka Płoskonka September 06, 2016, 02:46:45 PM
Jakie najlepsye soczewki dla małego dziecka polecacie ???

Witam serdecznie,

najlepsze soczewki kontaktowe dla dzieci to takie, które zostały prawidłowo dobrane przez specjalistę. Nie ma soczewek uniwersalnych, pasujących na każde oko, dlatego konieczne jest ich odpowiednie dobranie do indywidualnych parametrów oka.

pozdrawiam: Agnieszka
: Odp: uczucie kłucia
: Agnieszka Płoskonka September 08, 2016, 02:30:59 PM
Witam serdecznie,

zarówno okulary jak i soczewki kontaktowe mają swoje wady i zalety. Czasami bywa tak, że lekarz okulista, ze względu na skomplikowaną wadę wzroku (szczególnie w przypadku dużej różnowzroczności) zaleca noszenie soczewek kontaktowych, uważając, że są one lepszym rozwiązaniem niż okulary.

Pozdrawiam: Agnieszka
: Odp: uczucie kłucia
: jakubgrabowski September 15, 2016, 03:43:16 PM
Czy sztuczne rzęsy przeszkadzają w noszeniu soczewek? Czy jest jakaś osoba która to przetestowała? Jakie powinno się nosić soczewki przy sztucznych rzęsach?
: Odp: uczucie kłucia
: Agnieszka Płoskonka September 15, 2016, 04:25:12 PM
Witam serdecznie,

osobiście nie testowałam, ale chętnie dowiem się od innych Pań jak to jest :)
Wg wytycznych producentów sztucznych rzęs, podczas ich noszenia można stosować soczewki kontaktowe. Jednak dla pewności proponuję o to zapytać przed ich (rzęs) nałożeniem.

Pozdrawiam: Agnieszka
: Odp: uczucie kłucia
: katherine87 November 03, 2016, 05:59:19 PM
To zależy jakie to są sztuczne rzęsy itp. Czyli od jakiś czynników tego typu może to zależeć.