Forum Szkla

Soczewki kontaktowe => Soczewki kolorowe => : moniulekm November 05, 2010, 05:25:32 PM

: Soczewki minusy-proszę o pomoc.
: moniulekm November 05, 2010, 05:25:32 PM
Witam serdecznie. Wadę wzroku wykryto dwa lata temu - było - 2. Okulista przepisał okulary - 1 (rzekomo pierwsze powinny być słabsze niż wada). Kupiłam, nosiłam niezbyt często - do oglądania filmów i jazdy samochodem z prostego powodu - po prostu nie cierpię ich mieć. Podejrzewam, że wada się pogłebiła ponieważ już nie widzę w nich tak dobrze jak kiedyś (napisy w filmach znów muszą być większe). Mam w związku z tym kilka pytań:
- czy mogę nosić soczewki minusy cały czas, tzn. chociaz przez dzień a najlepiej całą dobę , w tym do pracy przy komputerze skoro z bliska widzę dobrze?,
- czy istnieje możliwość zakupu soczewek kolorowych minusowych?
Oczywiście wiem, że muszę się i tak udać do okulisty, ale chciałabym wiedzieć co nieco żeby nie wyjść na durnia... Będę wdzięczna za każdą poradę. Pozdrawiam.
: Re: Soczewki minusy-proszę o pomoc.
: KasiaZ November 17, 2010, 12:24:41 PM
Witam. Są soczewki zarówno do dziennego użytkowania jak i do noszenia przez 24H czyli również w trybie nocnym. Soczewki kolorowe są produkowane w mocach minusowych, w obydwu przypadkach zalecam najpierw zrobienie badanie wzroku pod kątem noszenia soczewek tak aby lekarza okulista bądź specjalista wypisał niezbędne parametry w tym promień krzywizny czyli rozmiar. Bez tego nie da się zakupić odpowiednich soczewek. Pozdrawiam.
: Re: Soczewki minusy-proszę o pomoc.
: Kajuśka October 16, 2012, 09:36:17 AM
Ja mam mniejszą wadę wzroku (-1,5 i -0,75) a nie rozstaję się z okularami. Jakoś niepewnie czuję się na ulicy jak z daleka nie widzę numeru czy tramwaju. Co do soczewek to przede wszystkim warto poradzić się okulisty i kupować soczewki tylko w BEZPIECZNYCH miejscach. Przez internet można zamówić soczewki o wątpliwym pochodzeniu. Lepiej nie ryzykować.
: Re: Soczewki minusy-proszę o pomoc.
: KarolnaKara80 October 29, 2012, 07:10:56 PM
Ja nie noszę soczewek teraz ale nosiłam. Nie miałam problemu z minusami nigdy. Teraz chodzę w okularach. Jakoś lepiej się w nich czuję.
: Re: Soczewki minusy-proszę o pomoc.
: Mariusz22 January 12, 2013, 09:28:53 AM
Na Twoim miejscu pogadałbym z okulistą i spróbował coś sobie dobrać. Sam noszę soczewki i bardzo sobie chwalę. Kwestia przyzwyczajenia i odpowiedniego dobrania ich do osoby.
: Re: Soczewki minusy-proszę o pomoc.
: malinowa.krolowa.92 January 18, 2013, 11:25:35 AM
Ja mam mniejszą wadę wzroku (-1,5 i -0,75) a nie rozstaję się z okularami. Jakoś niepewnie czuję się na ulicy jak z daleka nie widzę numeru czy tramwaju. Co do soczewek to przede wszystkim warto poradzić się okulisty i kupować soczewki tylko w BEZPIECZNYCH miejscach.