Forum Szkla

Soczewki kontaktowe => Soczewki progresywne i toryczne => : jaa9 April 13, 2012, 12:14:42 PM

: Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?
: jaa9 April 13, 2012, 12:14:42 PM
Witam,
wykryto u mnie astygmatym i muszę podjąć jego leczenie/korekcję.
Kwestie noszenia okularów chciałbym ominąć gdyż w ogóle się w tym nie widze, dlatego chciałbym sie "leczyc" od razu za pomocą soczewek, czy to możliwe ?

Oczywiście najrozsądniej pojsc do specjalisty i tak też zrobiłem. Zapłaciłem za wizytę w której miałem dobrać soczewki jednak usłyszałem ze najlepiej leczenie rozpocząć od okularów a na soczewki przerzucić się po kilku miesiącach.
Dostałem receptę - SFERA (op)ok  (ol)+0,5. CYLINDER (op) -0,75 (ol)-0,75 OŚ (op)a x 30 (ol)a x 160
Największy problem jest w kwestii pieniężnej dlatego chce do tematu podejść ROZSĄDNIE. Rozumiem ze fajnie jest wypisać recepte na okulary bo jest szansa ze wroce do tego salonu i z usmiechem na twarzy wydam 600 zł na okulary na czym optyk zarobi ale pytanie CZY TO KONIECZNE CZY TO TYLKO DOBRE ROZWIĄZANIE A MOZNA SIE SKUTECZNIE LECZYC SOCZEWKAMI ? Jak wiadomo dzisiaj wszystko sie rozchodzi o kase dlatego bym sie nie zdziwił jakbym mogl rozpoczac leczenie od soczewek ale dostalem recepte na okulary bo dam komus zarobić.

Nie chce chodzic w okularach na codzien, wydatek 500zł przyszedłby mi z wielkim bólem serca bo już na ten moment wiem ze jedyne o czym bede marzył przez najbliższe 2 miesiace to przerzucenie sie na soczewki. I stad moje pytanie do osób obiektywnych, znajacych sie na temacie: czy rzeczywiscie przy mojej wadzie trzeba zacząć od okularów?
: Re: Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?
: Katarzyna Szkla April 13, 2012, 02:04:04 PM
Jeśli astygmatyzm jest mały tzn. do -1,5 mocy (czyli tak jak w Pana przypadku) może Pan bez problemu zacząć od razu od soczewek kontaktowych.

Natomiast jeśli chodzi o okulary, wcale nie musi to być wydatek rzędu kilkuset złotych.
Pozdrawiam:)
: Re: Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?
: jaa9 April 13, 2012, 04:42:45 PM
czyli recepta ktora dostałem na okulary pokrywa sie z parametrami soczewek jakie powinienem zamówić i juz nie ma potrzeby isc na kolejna konsultacje ?
wystarczy zamowic odpowiedni komplet i np pod okiem kogos znajomego kto jest w temacie nauczyc sie zakładać soczewki ?

na recepcie w polu sfera na (lewe oko) jest zaznaczone +0,5 natomiast na (prawe oko) jest napis pl (jesli dobrze czytam) - czyli na prawe oko moc soczewki ma być 0 ?
: Re: Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?
: Katarzyna Szkla April 24, 2012, 02:16:49 PM
Niestety, musi Pan udać się do lekarza ponownie (soczewek kontaktowych nie można dobierać na podstawie recepty na okulary!). Może uda się zrobić to bezpłatnie? (w końcu prosił Pan o receptę na soczewki). Poinstruowanie jak zakładać soczewki także lepiej pozostawić lekarzowi.
: Re: Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?
: Kajuśka October 16, 2012, 09:40:07 AM
500 zł? Hm, chyba nie. Ja kupiłam okulary z soczewkami tylko za 60 zł. Co prawda mam inną wadę wzroku (tylko minusy), więc możliwe że Twoje szkła będą droższe. (Kupowałam okulary w Fielmannie jakby się kto pytał).

Moim zdaniem warto jest mieć okulary na wszelki wypadek. Poza tym wiele osób nosi soczewki "do wyjścia", a okulary w domu - co moim zdaniem jest dobrym rozwiązaniem.
: Re: Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?
: justynka May 19, 2014, 03:52:37 PM
Mimo wszystko lepiej skonsultować wybór z lekarzem.
: Re: Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?
: puszeczka June 04, 2014, 11:37:39 PM
Wiesz wydaje mi się, że powinieneś się trzymać ściśle zaleceń lekarza, ewentulanie jesli masz watpliwosci wybrac siędo innego, ale nie szukaj takich rad na forum..