Forum Szkla

Soczewki kontaktowe => Problemy z soczewkami => : Hebi July 20, 2015, 11:45:25 AM

: Rozmazany widok
: Hebi July 20, 2015, 11:45:25 AM
Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem soczewek firmy Johnson, niestety nie jestem do końca przekonany czy są prawidłowo dobrane. Moja wada to -5,75 w lewym oku i -6,25 w prawym a soczewki zalecone przez doktora to -6,50 na prawe oko.

To mój pierwszy kontakt z soczewkami i wiem że trzeba się do nich przyzwyczaić, ale w prawym właśnie oku cały czas dręczy mnie efekt rozmazania, nie jestem pewien czy rozmywa się cały obraz czy powstaje plamka, ale tak czy siak powoduje to duży dyskomfort. Co ciekawe jak jestem na zewnątrz w zasadzie nie odczuwam żadnych problemów związanych z prawym okiem, ogólnie tam gdzie więcej słońca tam lepiej widzę ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia oczu do soczewek w zaciemnionych miejscach.

Z lewym okiem wszystko w porządku, widzę lepiej niż prawym i nie wydaje mi się by coś było z tamtą soczewką nie tak. I tu moje pytanie, czy taka mgiełka to efekt tego że soczewka mimo wszystko jest za mocna czy oko musi się dłużej adaptować? Nosiłem je jakieś 5 dni, parę godzin dziennie więc jeszcze sporo przede mną aczkolwiek rozmazanie jest tak nieprzyjemne że ciężko funkcjonować w bliskim otoczeniu. A jeśli to kwestia mocy, to czy jest sens kupować przez internet soczewki -6,25 dioptrii? Jest ich bardzo mało na rynku a 6,00 już próbowałem i efekt był niestety negatywny. Mam nadzieję że nie namieszałem zbytnio i ktoś rozwieje moje wątpliwości  :)
: Odp: Rozmazany widok
: Kinga_Szkla July 23, 2015, 10:15:23 AM
Witam serdecznie,
Jeżeli następuje rozmycie obrazu to należy wrócić do lekarza i koniecznie to skonsultować.
Inną przyczyną może być wada samych soczewek kontaktowych. Wtedy takie soczewki należy wysłać na reklamację.


pozdrawiam Kinga
: Odp: Rozmazany widok
: Hebi July 23, 2015, 10:48:31 AM
Dziękuję za pomoc :>
: Odp: Rozmazany widok
: Fragel April 28, 2016, 03:59:39 PM
Ja na pewno od razu popędziłbym do lekarza. Albo jest wina producenta albo może zrobiłeś coś nie tak. Nie sądzę aby oko musiało się dłużej adoptować, bo to bez sensu i ktoś by cię o tym powiadomił. Ja miałem podobnie z okularami i wyszło, że jednak ktoś popełnił błąd. Nie noś ich na pewno do puki nic nie ustalisz
: Odp: Rozmazany widok
: adamjosinski April 29, 2016, 06:42:25 AM
Z każdym problemem ze wzrokiem trzeba natychmiast udać się do lekarza.
: Odp: Rozmazany widok
: Agnieszka Płoskonka April 29, 2016, 08:10:50 AM
Witam serdecznie,

zgadzam się z przedmówcami, w takim przypadku powinno się zgłosić do specjalisty, który oceni czy jest to wina za mocnej soczewki, czy też jakaś inna przyczyna.

pozdrawiam: