Forum Szkla

Soczewki kontaktowe => Soczewki korekcyjne sferyczne => Wątek zaczęty przez: tiffani w Wrzesień 06, 2008, 04:39:19 pm

Tytuł: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: tiffani w Wrzesień 06, 2008, 04:39:19 pm
moja kolezanka, ktora ma astygmatyzm chcialaby nosic soczewki ale dowiedziala sie gdzies ze przy tej wadzie nie nosi sie soczewek. wydaje mi sie ze jest to nieprawda, ale nie mam pewnosci. prosze o rade :wink:
Tytuł:
Wiadomość wysłana przez: maniekk w Listopad 23, 2008, 10:35:44 pm
czy przy tej wadzie wzroku mozliwe jest noszenie soczewek korekcyjnych kolorowych?
Tytuł:
Wiadomość wysłana przez: aniula w Listopad 24, 2008, 01:08:45 am
Są roczne kolorowe soczewki toryczne. Jaka moc cylindra??
Tytuł: Re: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: livcyxingfoe w Kwiecień 17, 2013, 08:39:05 am
które, znacznie skutecznej korygują tą wadę. Dzięki nowoczesnej konstrukcji oraz tworzywu z którego są wykonane okazują się najlepszym rozwiązaniem w tego typu przypadkach.Welcome to  website to , offer a lot, of course,  and  to be purchased at any time, at any time shipment, and look forward to your visit!

_________________
Runescape Gold (http://http://www.saferunescapegold.com/)|cheap Runescape Gold (http://http://www.saferunescapegold.com/)|wow gold (http://http://mmo4k.com/wow-gold-kaufen-4/WoW-Gold-kaufen-5/)|Rs Gold (http://http://www.saferunescapegold.com/)
Tytuł: Re: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: Saksofoni w Kwiecień 20, 2013, 06:01:12 pm
Oczywiście, że jest to nieprawda. Astygmatyzm w soczewkach koryguje się od wartości -0,75 dpt. Dlatego warto byłoby korygować soczewkami torycznymi.
Soczewki takie zapewniają doskonałą jakość widzenia jakiej nie są w stanie zapewnić żadne sferyczne soczewki kontaktowe.
Soczewki kontaktowe toryczne są tak zaprojektowane, aby były stabilne na oczach, co w rezultacie daje świetną jakość widzenia.
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: Karola w Lipiec 24, 2014, 10:48:49 am
Astygmatyzm, w soczewkach kontaktowych koryguje się soczewkami torycznymi, które jak najbardziej są dostępne. Wartości cylindra zaczynają się od 0,75 D.
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: jakubgrabowski w Lipiec 13, 2015, 02:08:37 pm
Ja kiedyś chciałem nosić soczewki, ale ze względu na astygmatyzm sobie odpuściłem. Nie wiedziałem, że astygmatyzm można skorygować soczewkami torycznymi. Dzięki temu może znajdę soczewki dla mnie.
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: Kinga_Szkla w Lipiec 16, 2015, 04:15:20 pm
Witam serdecznie,

Soczewki toryczne powstały z myślą o osobach z astygmatyzmem. Obecnie na rynku sprzedaje je wiele firm. Wystarczy spojrzeć : http://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-toryczne.html

pozdrawiam Kinga
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: KamilaB w Sierpień 06, 2015, 03:27:12 pm
Mój mąż nosi takie soczewki i bardzo sobie chwali ;)
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: tomaszjawor10 w Październik 02, 2015, 03:20:46 pm
Ja słyszałem, że są specjalne  soczewki toryczne dla astygmatyków, które korygują zarówno któtkowzroczność oraz astygmatyzm. Polecam się nimi zainteresować, bo wielu osobom znacznie poprawiły wzrok.
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: Kinga_Szkla w Październik 21, 2015, 02:45:38 pm
Witam serdecznie,

My również polecamy soczewki toryczne :) szkla.com


pozdrawiam Kinga
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: alicjakob w Październik 29, 2015, 01:14:48 pm
dobry okulista kalisz ostrów poszukiwany, nikt nie może dobrać mi dobrze kontaktów, zawsze jakieś wymówki,czyżbym nie mogła nosić?
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: Kinga_Szkla w Listopad 12, 2015, 02:45:43 pm
Witam serdecznie,
alicjakob myślę że okulista poinformowałby Cię o fakcie że nie możesz nosić soczewek kontaktowych.

pozdrawiam Kinga
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: Ned61 w Marzec 06, 2016, 09:53:58 pm
Boże jak ja długo szukałem tak pożytecznego tematu. Dzięki wszystkim za opisanie tego problemu!
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: malwinka85 w Marzec 23, 2016, 03:42:41 pm
Słyszałam, że z wiekiem oko staje się częściowo krótkowzroczne a częściowo dalekowzroczne - to się chyba nazywa prezbiopią. Czy w takim razie astygmatyzm również może występować oraz rozwijać się z wiekiem?
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: nowy5000 w Wrzesień 13, 2016, 12:57:15 pm
Według mojej wiedzy soczewki przy astygmatyzmie tylko po konsultacji z okulistą.
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka Płoskonka w Wrzesień 13, 2016, 02:33:14 pm
Witam serdecznie,

każdą wadę wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, presbiopię) chcąc korygować soczewkami kontaktowymi powinno się skonsultować z okulistą lub optometrystą, wykonując badanie pod kątem doboru soczewek. Na jego podstawie ustala się czy nie ma  przeciwwskazań do ich noszenia oraz określa typ i parametry soczewek (moc, promień krzywizny, średnica) min. oceniając ich ułożenie na oku.

Pozdrawiam: Agnieszka
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka Płoskonka w Wrzesień 13, 2016, 04:11:22 pm
Słyszałam, że z wiekiem oko staje się częściowo krótkowzroczne a częściowo dalekowzroczne - to się chyba nazywa prezbiopią. Czy w takim razie astygmatyzm również może występować oraz rozwijać się z wiekiem?

Witam serdecznie,

presbiopia inaczej nazywana starczowzrocznością, spowodowana jest zmniejszeniem elastyczności soczewki oka i zaburzeniem akomodacji. Oko powoli traci zdolność prawidłowego ogniskowania, wyostrzania na siatkówce obrazów przedmiotów znajdujących się blisko. Jest wynikiem naturalnego procesu starzenia. Akomodacja (nastawność oka), dostosowuje oko do oglądania przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach. Jest to możliwe dzięki zmianie kształtu soczewki. Elastyczna soczewka pod wpływem działania wewnątrzgałkowych mięśni rzęskowych zmienia swój kształt. Gdy patrzymy na bliskie odległości skurcz mięśnia rzęskowego sprawia, że soczewka staje się bardziej wypukła i zwiększa swoją moc optyczną. Patrząc w dal mięsień rzęskowy rozluźnia się, a soczewka staje się bardziej płaska. Zmiana krzywizny soczewki powoduje zmianę jej ogniskowej, co łączy się ze zmianą jej zdolności skupiającej. Z wiekiem soczewka robi się coraz twardsza, grubsza i mniej elastyczna, zmniejszając tym samym zdolność do uwypuklania i spłaszczania. Proces ten zwykle rozpoczyna się ok. 40 roku życia i postępuje aż do wieku 60 – 65 lat, kiedy to oko całkowicie traci zdolność akomodacji, a tym samym możliwość prawidłowego widzenia przedmiotów z bliska. Presbiopia dotyczy każdego, bez względu na to czy jest się krótkowidzem, dalekowidzem czy też wcześniej nie miało się problemów z widzeniem.

By skorygować presbiopię konieczne jest zastosowanie dodatkowej mocy optycznej (zależnej od stopnia utraty akomodacji, najczęściej w przedziale od +0,5 do +3,5 dioptrii) większej od korekcji do dali. Istotna jest również odległość na jaką chcemy widzieć dobrze. Czy ma to być praca przy komputerze (50-80 cm), czynności bardzo precyzyjne (20 cm), czy standardowe czytanie (35 – 40 cm). Im bliższe odległości tym stosuje się wyższe moce (dodatku).
U osób normowzrocznych (bez wady wzroku) obraz widziany z daleka powstaje na siatkówce bez dodatkowego napinania mięśni rzęskowych. W ich przypadku zaleca się stosowanie „plusowej” korekcji tylko do bliskich odległości (patrząc w dal widzi się w nich niewyraźnie).
Osoby obarczone wadą wzroku do dali (nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm) będą wymagały zastosowania dwóch różnych korekcji (do dali i do bliży).
Nadwzroczność poniżej 3 dioptrii przy sprawnej akomodacji może nie objawiać się gorszym widzeniem do dali. Związane jest to jednak ze stałym, męczącym napięciem mięśnia rzęskowego. Słabnąca akomodacja sprawia, że dłuższa praca wzrokowa powoduje gorsze widzenie również do dali. W tym przypadku można uznać, że presbiopia nasila objawy nadwzroczności.
U osób krótkowzrocznych presbiopia zwykle objawia się nieco później i łączy się ze ściąganiem okularów do pracy z bliska (przy niskiej krótkowzroczności) lub z koniecznością zastosowania słabszych niż dotychczas szkieł minusowych.

Jeżeli chodzi o astygmatyzm, to może on zmieniać się w niewielkim stopniu w ciągu życia.

Pozdrawiam: Agnieszka
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: martta498 w Listopad 17, 2016, 09:21:29 am
Wszystko świetnie wyjaśnione, dziękuje bardzo.
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: matidebicki w Styczeń 31, 2017, 11:04:04 am
Dzięki za pomoc, również myślałem o soczewkach ale mam astygmatyzm, jak widać bez konsultacji z okulistą nie obędzie się :P
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: wojtas21 w Luty 05, 2017, 04:10:57 pm
Mój kumpel ma i nie może nosić. Niestety
Tytuł: Odp: astygmatyzm
Wiadomość wysłana przez: Fonte w Luty 06, 2017, 02:07:16 pm
Bardzo dobry komentarza Pani Agnieszko. Można wiele wyczytać.