Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Karola

Strony: [1] 2
1
Jeżeli lekarz nie zalecił noszenia soczewek, to widocznie były jakieś przeciwwskazania. Jeśli chodzi o soczewki kolorowe zerówki, to sprawa wygląda analogicznie, czyli nie powinieneś ich nosić .

2
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Jakie soczewki z wyniku badań
« dnia: Lipiec 24, 2014, 10:57:42 am »
Witam,

recepta okularowa, nie jest jednoznaczna nigdy z receptą na soczewki kontaktowe. Ponieważ oprócz mocy trzeba dobrać inne parametry dotyczące soczewek.Dlatego nieunikniona będzie ponowna wizyta w gabinecie ,celem ich dobrania.

3
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: astygmatyzm
« dnia: Lipiec 24, 2014, 10:48:49 am »
Astygmatyzm, w soczewkach kontaktowych koryguje się soczewkami torycznymi, które jak najbardziej są dostępne. Wartości cylindra zaczynają się od 0,75 D.

4
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Dobór soczewek
« dnia: Lipiec 24, 2014, 10:45:41 am »
Witam,

cylindry w soczewkach kontaktowych zaczynają się od mocy -0,75. Dlatego jeśli w okularach masz moc -0,5 został zastosowany ekwiwalent sferyczny , dlatego moc na jednym i na drugim oku wynosi - 2,0. Więc jest to prawidłowe przeliczenie. Na badaniu powinny być przymierzone obie soczewki i sprawdzona ostrość wzroku każdym okiem z osobna oraz ostrość obuocznie. Natomiast przed zmianą soczewek na inne , powinno się przeprowadzić badanie ponownie. Wzrok nie popsuje się od noszenia okularów i soczewek w trybie zamiennym, wręcz przeciwnie. Wskazane jest aby "dać oczom odpocząć" i w miarę możliwości zakładać okulary.

5
Takie badanie powinno się dać wykonać w salonie optycznym gdzie jest gabinet w którym dobierają okulary i soczewki kontaktowe.W Katowicach jest napewno wiele takich miejsc.

6
 Po przeliczeniu mocy z cylindra plusowego na minusowy Twoja recepta wyglądała by następująco:
 
Oko prawe:
-0,5 cyl -1,5 oś 180

Oko lewe:
-0,5 cyl -1,0 os 180

Jednakże jest to recepta na okulary.
W soczewkach nie występują moce cylindra -1,0 i 1,5 dlatego prawdopodobnie byłby to cylinder 1,25.

Jednakże przed zamówieniem tych soczewek najlepiej było by wykonać badanie typowo pod tym kątem, również jeżeli chodzi o rodzaj soczewki , w tym przypadku Air Optix, warto by było sprawdzić w gabinecie jak soczewka leży na oku.

7
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Dodatkowe uwodnienie
« dnia: Lipiec 16, 2014, 01:22:05 pm »
Uwodnienie soczewki to jeden z parametrów który wpływa na komfort i zdrowie ich użytkowania, drugim ważnym parametrem jest DK czyli przepuszczalność tlenu.

8
Problemy z soczewkami / Odp: soczewki kontaktowe kolorowe-problemy
« dnia: Lipiec 16, 2014, 11:19:32 am »
Każde dopasowanie nowych soczewek, nawet kolorowych należy wykonać u specjalisty. Poczucie widzenia" jak przez mgłę" może wynikać ze złego dopasowania. Np. soczewka jest za duża i porusza się . Pogorszenie widzenia może również wynikach z odruchu źrenic na światło, kiedy źrenica zwiększa się może być większa niż bezbarwna źrenica soczewki, wtedy widzenie może być ograniczone.

9
Problemy z soczewkami / Odp: Czerwone i piekące oczy - alergia;(
« dnia: Lipiec 16, 2014, 11:12:07 am »
W takich przypadkach najlepiej skonsultować się z okulistą, może on zalecić zmianę soczewek lub płynu do soczewek, czasami konieczne jest zaprzestanie noszenia soczewek.

10
Problemy z soczewkami / Odp: Czy można spać w soczewkach kontaktowych?
« dnia: Lipiec 16, 2014, 11:09:31 am »
Można spać w soczewkach jednak specjalnie do tego przeznaczonych , tzw. typu Day&night

11
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Soczewki jednodniowe
« dnia: Lipiec 14, 2014, 04:00:51 pm »
Prawdopodobnie nie znajdziesz soczewek 8, 4 jednodniowych. A zatem najlepszym rozwiązaniem będzie 8, 5 i nie powinno być problemów. Jednak przed kaśdym nowym zakupem warto skonsultować się ze specjalista w celu dopasowania soczewek.

12
Płyny pielęgnacyjne / Odp: Jaki płyn
« dnia: Lipiec 10, 2014, 03:41:19 pm »
Płyn należy dobrać indywidualnie, jedne płyny są wskazane dla osób z oczami wrażliwymi, inne ze skłonnością do suchych oczu. Dlatego nie ma płynu który jest dobry dla wszystkich

13
Płyny pielęgnacyjne / Odp: Co ile trzeba wymieniać płyn do soczewek ?
« dnia: Lipiec 10, 2014, 01:57:54 pm »
Płyn należy wymieniać codziennie, oprócz wymiany płynu należy czyścić soczewki mechanicznie pocierając je palcami i usuwając z nich powstałe osady.

14
Soczewki kolorowe / Odp: Kolor oczu
« dnia: Lipiec 07, 2014, 02:38:21 pm »
W celu podkreślenia bądź zmiany koloru oczu można zastosować soczewki kolorowe:
http://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-kolorowe.html
Oczywiście przed ich doborem zalecam wizytę u specjalisty.

15
Każda z przyczyn jaką wymieniłeś może być powodem widzenia "jak przez mgłe" , oczywiście nie jest to prawidłowe

Strony: [1] 2