Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Agnieszka Płoskonka

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
Pierwsze kroki / Odp: Soczewki, a jazda samochodem
« dnia: Maj 02, 2017, 05:31:32 pm »
Soczewki okularowe są oddalone od gałki ocznej średnio o 12-14 mm i pozostają nieruchome podczas gdy oko obraca się wokół środka obrotu. Przy patrzeniu w innym kierunku niż na wprost, oś widzenia przechodzi przez pozaosiowe fragmenty soczewki co sprawia, że naprawdę dobrze widzimy tylko przez jej centrum. Spoglądając natomiast bokiem, górą lub dołem, mamy obraz zniekształcony. Związane jest to z tzw. abberacjami polegającymi na deformacji uzyskanego obrazu. W soczewkach kontaktowych widzenie jest ostre i wyraźne w każdym kierunku spojrzenia (ponieważ poruszają się na oczach wraz z ich ruchem), z tego właśnie powodu są one uznawane za lepsze od okularów.          
      

2
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Szkła kontaktowe na noc
« dnia: Marzec 10, 2017, 09:59:04 am »
Witam serdecznie,

podczas nocnej jazdy samochodem oczom trudno jest odpocząć bo cały czas przy tej czynności pracują i muszą widzieć dobrze :) natomiast wskazane jest każdorazowe zdejmowanie soczewek przed snem, tak by oczy mogły od nich odpocząć.

Pozdrawiam: Agnieszka

3
Soczewki progresywne i toryczne / Odp: Czyżby koniec z soczewkami?
« dnia: Marzec 08, 2017, 08:19:54 am »
Witam serdecznie,

progresywne soczewki kontaktowe wymagają właściwego określenia mocy do dali oraz wielkości addycji, która zależy od wieku i odległości na jaką chcemy widzieć z bliska. Samodzielne dobieranie tych wartości, szczególnie w przypadku soczewek progresywnych, zazwyczaj  kończy się niepowodzeniem niezależnie od tego jakiej firmy soczewki zostaną wybrane. Dlatego by nie zniechęcić się do ich noszenia lub uznać, że nie są dla nas odpowiednie warto dobierać je u specjalisty, który zna procedury doboru i modyfikacji mocy soczewek progresywnych zapewniające optymalną jakość widzenia.

Pozdrawiam: Agnieszka

4
Problemy z soczewkami / Odp: Krotkowidz
« dnia: Marzec 07, 2017, 02:42:32 pm »
Witam serdecznie,

soczewki korygujące astygmatyzm (soczewki toryczne) znajdują się pod linkiem: https://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-toryczne.html

Pozdrawiam: Agnieszka

5
Problemy z soczewkami / Odp: Białe grudki
« dnia: Marzec 07, 2017, 02:39:36 pm »
Witam serdecznie,

w tym przypadku, jeżeli po mechanicznym wyczyszczeniu soczewki, upewnieniu się, że nie jest uszkodzona i jej ponownym założeniu, objawy dyskomfortu/podrażnienia nie ustąpią należy udać się do lekarza.

Pozdrawiam: Agnieszka

6
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Szkła kontaktowe na noc
« dnia: Marzec 07, 2017, 02:31:41 pm »
Witam serdecznie,

w nocy, podczas jazdy samochodem również można korzystać z soczewek kontaktowych pod warunkiem, że nasze oczy nie mają tendencji do wysuszania (ta może powodować dyskomfort).

Pozdrawiam: Agnieszka

7
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Soczewki jednodniowe
« dnia: Marzec 07, 2017, 02:22:03 pm »
Witam serdecznie,

soczewki jednodniowe to soczewki, które mają wiele zalet. Nie wymagają pielęgnacji. Po określonym czasie noszenia po prostu je wyrzucamy, nie troszcząc się o ich przechowywanie i ryzyko uszkodzenia. Jest to najzdrowszy i najbardziej higieniczny system wymiany soczewek, który eliminuje efekt starzenia się soczewki i powstawania osadów powierzchniowych.
Fakt, że codziennie zakładamy nowe, skutecznie chroni przed rozmaitymi infekcjami oczu (np. zapaleniem spojówek lub rogówki) oraz możliwością wystąpienia alergii. 

Pozdrawiam: Agnieszka

8
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Soczewki miesięczne czy dzienne??
« dnia: Marzec 06, 2017, 10:31:42 am »
Witam serdecznie,

w przypadku codziennego noszenia soczewek kontaktowych wybór soczewek miesięcznych, przeliczając dzienny koszt ich użytkowania, jest bardziej ekonomiczny. Jednak ze względów bezpieczeństwa, wygody i komfortu użytkowania (brak konieczności pielęgnacji) soczewki jednodniowe są polecane zarówno dla osób korzystających z soczewek codziennie jak i okazjonalnie.

Pozdrawiam: Agnieszka

9
Soczewki progresywne i toryczne / Odp: Miesięczne soczewki
« dnia: Marzec 06, 2017, 08:50:10 am »
Witam serdecznie,

coraz więcej osób docenia komfort i jakość widzenia jaką zapewniają soczewki kontaktowe w porównaniu z okularami (które w pewnych sytuacjach mogą przeszkadzać, np. aktywność fizyczna). Główną zaletą soczewek kontaktowych jest fakt, że są praktycznie niewidoczne, nie ograniczają pola widzenia oraz zapewniają dobrą jakość widzenia w każdym kierunku spojrzenia.

Pozdrawiam: Agnieszka

10
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Soczewki duża moc
« dnia: Marzec 06, 2017, 08:38:01 am »
Witam serdecznie,

wymienione soczewki kontaktowe, jak i wszystkie pozostałe są bezpieczne dla oka pod warunkiem, że są właściwie dobrane, użytkowane i pielęgnowane zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Pozdrawiam: Agnieszka

11
Problemy z soczewkami / Odp: Czy można spać w soczewkach kontaktowych?
« dnia: Marzec 03, 2017, 11:20:27 am »
Witam serdecznie,

jest to dowód na to, że spanie w soczewkach kontaktowych może mieć negatywny wpływ na nasze oczy. Nie dla każdego soczewki do noszenia w trybie ciągłym (bez zdejmowania na noc) są dobrym rozwiązaniem. Dlatego decyzję o noszeniu soczewek tego typu zawsze powinno się konsultować ze specjalistą, który oceni czy możemy je nosić bez szkody dla oczu.

Pozdrawiam: Agnieszka

12
Soczewki kolorowe / Odp: Kolorowe soczewki neonowe
« dnia: Marzec 03, 2017, 08:12:12 am »
Witam serdecznie,

pierwsza aplikacja soczewek kontaktowych lub ich zmiana na inne zawsze wymaga konsultacji ze specjalistą, który jako jedyny ma możliwość ocenić (oceniając kondycję naszych oczu oraz ich reakcję na daną soczewkę) czy nie ma przeciwwskazań do ich noszenia oraz czy są odpowiednio dopasowane do naszych oczu.

Pozdrawiam: Agnieszka

13
Soczewki kolorowe / Odp: Sklep z kolorowymi soczewkami?
« dnia: Marzec 03, 2017, 07:59:47 am »
Witam serdecznie,

zakupy w sprawdzonych sklepach internetowych są bezpieczne i dużo tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Sklep https://www.szkla.com/ jako oficjalny dystrybutor soczewek kontaktowych gwarantuje otrzymanie tylko oryginalnych produktów.

Pozdrawiam: Agnieszka

14
Soczewki progresywne i toryczne / Odp: Miesięczne soczewki
« dnia: Marzec 02, 2017, 05:13:27 pm »
Witam serdecznie,

koszt soczewek przeznaczonych do noszenia w trybie ciągłym (na dzień i na noc) jest różny, zależny od marki. Poniższy link zawiera wszystkie tego typu soczewki wraz z cenami jakie są dostępne na naszej stronie: https://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-na-noc-i-dzien.html

Pozdrawiam: Agnieszka

15
Soczewki kolorowe / Odp: Soczewki ICE BLUE
« dnia: Marzec 02, 2017, 03:05:41 pm »
Witam serdecznie,

warto dokonywać zakupów na naszej stronie. Sklep https://www.szkla.com/ jako oficjalny dystrybutor soczewek kontaktowych gwarantuje otrzymanie tylko oryginalnych, sprawdzonych produktów.

Pozdrawiam: Agnieszka

Strony: [1] 2 3 ... 12