Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Madakes

Strony: [1] 2
1
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: Soczewki 1dniowe/2tygodniowe?
« dnia: Czerwca 04, 2009, 10:07:30 pm »
Wiem, że miesięczne IWear'y to na pewno Air Optix, więc pewnie wszystkie IWear'y są produkowane przez Ciba Vision. Z resztą Vision Express po prostu zakleja etykiety Air Optix'ów swoją nazwą i to by było na tyle.

2
Problemy z soczewkami / Re: bardzo proszę o pomoc
« dnia: Czerwca 02, 2009, 11:37:05 pm »
Widocznie soczewki są źle dobrane. Piszesz, że:
Cytat: "buh77"
od ponad miesiąca soczewka sama zaczęła się zsuwać z oka.
Jak to od ponad miesiąca? Soczewki Johnsonn'a produkowane są max w wariancie 2 tygodniowym, skoro nosisz je dłużej niż przewidywany czas to nie dziw się, że tak się dzieje  :roll: Jeżeli oko cały czas jest czerwone, to daj mu odpocząć od szkieł, kup płyn nawilżający. To mogą być też początki jakichś dolegliwości typu zapalenie spojówki, więc lepiej dodatkowo nie pogarszać sytuacji soczewkami. Polecam CornereGel, tani żel do oczu łagodzący objawy noszenia soczewek i mający działanie przeciwzapalne. Ja go zawsze używam, kiedy tylko coś jest nie tak (w końcu lepiej zapobiegać niż leczyć  :D ) Kupisz chyba w każdej aptece. I napisz koniecznie czy są jakieś poprawy!

3
Problemy z soczewkami / Re: Bardzo dziwny problem
« dnia: Czerwca 02, 2009, 11:27:20 pm »
Widocznie masz jakąś nadwrażliwość na któryś składnik płynu, zmień płyn na inny i zobacz czy jest różnica. Polecam ten który stosuje, Solo Care Aqua. Pieczenie pojawia się zawsze po założeniu soczewki, ale potem szybko mija i wszystko jest w porządku. Inna rada to chyba tylko wizyta u okulisty  :wink:

4
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: roznica w parametrach
« dnia: Czerwca 02, 2009, 11:21:35 pm »
Lepiej nie kombinować, z takimi sprawami należy udać się do okulisty, on sam zadecyduje. Różnica w krzywiźnie może przede wszystkim powodować zbyt małe lub duże przyleganie soczewki do gałki ocznej, co z kolei spowoduje rozmywanie obrazu, bądź trudności w zdejmowaniu soczewki. Co do średnicy, nie ma chyba z nią problemu, wiem że czasem soczewki kolorowe mają ją mniejszą  niż szkła bezbarwne, a nie wpływa to w ogóle na użytkowanie.

5
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: Pierwsze soczewki kontaktowe
« dnia: Czerwca 02, 2009, 11:16:29 pm »
Soczewki podczas nie korzystania trzyma się w specjalnym płynie, który wymienia się codziennie. Jego zadaniem jest oczyszczenie soczewki ze wszelkich osadów jakie nazbierały się podczas jej obecności na oku oraz nawilżanie. Podstawową rzeczą jest obowiązkowe mycie dłoni przed jakąkolwiek czynnością związaną z dotykaniem soczewki, zmniejsza to rzecz jasna ryzyko jakichś chorób i dolegliwości z oczami, które automatycznie wykluczają noszenie szkieł podczas leczenia. Tal oprócz tego to musisz jeszcze pamiętać, że soczewki co prawda zastępują okulary, ale nie mogą być noszone bez ograniczeń. Im krócej nosimy w ciągu dnia soczewki tym lepiej. Ja zakładam tylko kiedy wychodzę z domu, z resztą każdy okulista przestrzega przed zbyt długim użytkowaniem soczewek (mój w ogóle odradzał mi je, ze względu na moje 17 lat i ryzyko chorób oczu, na szczęście do tej pory nic niepokojącego się nie działo). Są co prawda szkła do noszenia bez przerwy w okresie tygodnia lub dwóch, ale są stosowane w specjalnych przypadkach, poza tym nie widzę problemu w zdejmowaniu i zakładaniu szkieł (cała operacja trwa kilka sekund). Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało, chętnie pomogę  :D

6
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: Pierwsze soczewki kontaktowe
« dnia: Maja 30, 2009, 03:59:58 pm »
Nie wiem, czy jest sens kupować jednodniowe, poza tym okulista sam zadecyduje jaki typ soczewek będzie najlepszy dla Ciebie. Ja od samego początku przygody z soczewkami noszę miesięczne i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby coś się z nimi stało. Nauka obchodzenia się ze szkłami jest szybka i bezproblemowa. Jeżeli nie masz poważnych alergii i problemów z oczami to soczewki będą dla Ciebie bardzo dobre. Pamiętaj żebyś przypadkiem nie zabierał się za dobór soczewek bez konsultacji z lekarzem, on będzie wiedział najlepiej co i jak :)

7
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: Które lepsze?
« dnia: Maja 16, 2009, 06:57:29 pm »
Stosuję Optix'y Aqua i naprawdę dają radę. Czasem noszę je non-stop przez 16 godzin, i nie mam problemów z jakimiś podrażnieniami i suchością. Wcześniej miałem też Optix'y, ale bez wariantu Aqua i były tragiczne, wystarczyły 4h i miałem ochotę je wywalić do kosza (suche oko, rozmazany obraz...). Polecam z czystym sumieniem, rzecz jasna idź na dobranie do okulisty.

8
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: rada
« dnia: Maja 08, 2009, 12:27:14 pm »
Nie wydaje mi się, że jest tak jak napisałaś. Odczuwam ogromną różnicę pomiędzy Air Optix, a Air Optix Aqua. Jak nawet zakładam soczewkę to czuję, że jest ona bardziej śliska od poprzedniczki. Akurat hialuronian nie ma tu za dużo do rzeczy, bo wcześniejsze Air Optix też trzymałem w płynie z hialuronianem. Jestem przekonany, że Aqua mają dodatkowe nawilżenie. Odczuwam to też przy noszeniu, bo mogę w nich przechodzić cały dzień bez żadnego dyskomfortu, czego nie mogłem robić z Air Optix'ami.

9
Też tak miałem, ja już od jakiegoś czasu nie wycieram w nic rąk po umyciu, tylko suszę je po prostu potrząsając, albo czekam aż same wyschną. Zawsze jak wycierałem w ręcznik, miałem tyle kłaczków, że musiałem płukać soczewkę kilka razy zanim ją w końcu założyłem. Polecam ten mój sposób, albo po prostu polewać soczewkę duża ilością płynu bezpośrednio przed zakładaniem (mając ją już na palcu).

10
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: Zabarwienie soczewek
« dnia: Kwietnia 26, 2009, 12:37:44 pm »
Niestety Optix'y też są zabarwiane i nie martw się, mnie to też denerwuje :P Nie wiem, czy są jakieś soczewki całkiem przezroczyste. To jest taki głupawy chwyt reklamowy producentów, że niby zabarwienie ułatwia manewrowanie soczewkami, tak jakbym trzymał je w szklance z płynem i nie mógł ich znaleźć...

11
Płyny pielęgnacyjne / Re: Jaki płyn
« dnia: Kwietnia 17, 2009, 12:02:15 am »
Ja przy moim wcześniej już wspomnianym Solo Care Aqua nigdy nie czyszczę mechanicznie. Okulistka powiedziała, że skoro ściągam soczewki na noc to one spokojnie zdążą się przez te kilka godzin same oczyścić. Z resztą noszę soczewki z dodatkowym nawilżaniem i pocieranie mogłoby im zaszkodzić. Wychodzę z założenia, że skoro płyn ma formułę "no rub" to znaczy, że nie trzeba pocierać  :wink:

12
Płyny pielęgnacyjne / Re: Jaki płyn
« dnia: Kwietnia 15, 2009, 08:17:22 pm »
Ja stosuję płyn Solo Care Aqua od listopada i bardzo sobie chwalę. Nie podrażnia, oczu, idealnie czyści i nawilża soczewki :) Troszkę drogi, ale mam zasadę, że na płynach nie warto oszczędzać. Pozdrawiam!

13
Problemy z soczewkami / Re: Gorsze widzenie z bliska...
« dnia: Kwietnia 14, 2009, 12:54:39 pm »
BC to symbol krzywizny bazowej soczewki. Okulista przy badaniu powinien określić ile ta krzywizna ma wartości. Każda firma soczewek oferuje swoje produkty w różnych krzywiznach (tak jak np. moje Air Optix Aqua maja BC=8,6). Wydaje mi się, żę BC wpływa na dopasowanie soczewki do oka, z doświadczenia wiem, że jak się ma źle dobraną, to soczewka potrafi się sama przemieszczać po oku, a nawet z niego wypadać (bo po prostu nie przylega idealnie do gałki ocznej). Dlatego, kiedy kupuje się kolejne soczewki trzeba bardzo zwracać uwagę na to, by nie kupić soczewek z inną BC niż dotychczasowe.

14
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: J&J Acuve Oasis czy B&L PureVision?
« dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:56:22 pm »
Nie powinieneś zmieniać typu soczewek bez konsultacji z okulistą/optykiem. Każda firma produkuje inne soczewki, a co najważniejsze różnią się one średnicą, materiałem i krzywizną bazową. Jeżeli już bardzo chcesz zmieniać soczewki to poszukaj czegoś w ofercie J&J, ale nie 'przeskakuj' do innej firmy. A tak w ogóle, nie powinieneś oceniać obecnych soczewek po tygodniu ich użytkowania, oko może się do nich przyzwyczajać nawet przez 2 tygodnie (sam tak miałem, ale ja akurat noszę miesięczne). Radzę poczekać, start z soczewkami prawie nigdy nie należy do najprzyjemniejszych :)

15
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: rada
« dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:50:49 pm »
Ja ze swojej strony polecam Ciba Vision Air Optix Aqua. Jest to ulepszona wersja standardowych Air Optix (przy okazji tych samych Air Optix'ów używa Vision Express pod nazwą IWear). Różnica pomiędzy zwykłymi, a tymi z systemem Aqua jest diametralna. Air Optix Aqua nie czuję na oku czasem przez cały dzień (nawet przez 14h), więc są godne polecenia, jeżeli chodzi o mnie :D

Strony: [1] 2