Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jamrug

Strony: [1]
1
Płyny pielęgnacyjne / Odp: Długa praca przed komputerem
« dnia: Luty 22, 2017, 03:01:16 pm »
julian45 sprecyzuj CO bardzo szkodzi?

2
Problemy z soczewkami / Odp: Czy można spać w soczewkach kontaktowych?
« dnia: Luty 22, 2017, 02:46:00 pm »
"Chyba" jednak tak ale fakt, okulisty trzeba zapytać. Przeczytanie tematu na 2 strony nie boli a soczewki umożliwiające ciągły lub przedłużony tryb noszenia są na rynku od dość dawna. Warto się nimi zainteresować, nawet jeśli nie zamierzamy z nich korzystać w takim trybie ze względu na większy komfort i względy zdrowotne, spowodowane lepszą przepuszczalnością tlenu.

3
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Najwyższej klasy całodobowe
« dnia: Luty 22, 2017, 09:24:02 am »
Jeszcze raz dziękuję za pomoc, czeka mnie zatem wizyta u specjalisty w większym mieście

4
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Najwyższej klasy całodobowe
« dnia: Luty 21, 2017, 06:20:34 pm »
Dziękuję za odpowiedź, najprawdopodobniej zabiorę się za testy. Zdaję sobie sprawę z dobrodziejstw kontaktu ze specjalistą, jednakże proszę uwierzyć, że w mojej okolicy specjalista może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Sprzedaż soczewek po terminie ważności i dobieranie znajomej z astygmatyzmem zwykłych soczewek sferycznych na oko "a bo te powinny być dobre i tanie" jest tu na porządku dziennym. Czy poczucie dyskomfortu lub całkowicie przeciwne poczucie braku soczewki mimo jej obecności może być wystarczającym wyznacznikiem odpowiedniego doboru soczewki czy istnieją jakieś inne kwestie niewyczuwalne inaczej niż przy profesjonalnym badaniu?

5
Problemy z soczewkami / Odp: Czy można spać w soczewkach kontaktowych?
« dnia: Luty 21, 2017, 06:10:02 pm »
Czytam ten temat i mi się włosy jeżą na głowie. Pani Agnieszka podała już na prawdę dużo przykładów i odpowiedzi godnych specjalisty a nadal pojawiają się posty typu "z tego co wiem to nie ma takich" - z tego wynika, że mało wiesz. Albo kategoryczne "nie" - ta sama sytuacja, nie znam się, to się wypowiem... Ze względu na tryb życia korzystam z "całodobówek", nie miałem ŻADNYCH problemów podczas spania w PureVision 2, które są przystosowane do tego. Faktem jest jednak, że oko nie przepada za czymś takim oraz, że konieczna jest indywidualna konsultacja ze specjalistą w celu zbadania czy nie ma przeciwwskazań ku temu takich jak zespół suchego oka itp.

6
Soczewki korekcyjne sferyczne / Najwyższej klasy całodobowe
« dnia: Luty 21, 2017, 05:46:59 pm »
Witam
Jestem na etapie badania rynku pod kątem swoich preferencji. Do tej pory używałem PureVision 2, teraz zamówiłem Biofinity od Cooper Vision. Z PureVision miałem tylko jeden problem, w jednej partii trafiłem na soczewki, które już po upływie pół miesiąca dawały zamglenie widzenia, poza tym byłem zadowolony. Jakie soczewki wypróbować w dalszej kolejności? Cena nie gra roli, pod warunkiem, że idzie w parze z jakością. W skrócie: macie jakieś propozycje na soczewki całodobowe mogące dać mi więcej i lepiej niż wcześniej wymienione z pominięciem kwestii i upodobań indywidualnych? Efekt "wow!" w porównaniu do poprzednich soczewek mile widziany.

Strony: [1]