Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - krissk

Strony: [1]
1
Soczewki progresywne i toryczne / Re: Dziwny problem
« dnia: Listopad 25, 2010, 10:59:51 am »
No właśnie trochę przeszkadza, bo np. jak pracuje przy komputerze to jak patrzę na oba oczy to na to lewe czuję że widzę słabiej i przez to ogólny obraz nie jest zbyt wyraźny albo jak czytam gazetę to tak samo. Byłem już u okulisty ale powiedział że mam idealnie dobrane parametry i że oko powinno się przyzwyczaić, tylko że coś długo to trwa. Spróbuję może inne soczewki np. Soflensy acha i jeszcze dodam, że na lewej soczewce jak np. jadę w nocy autem to światła innych samochodów tak jakby promieniują w lewą stronę, na prawej jest ok, trochę to przeszkadza podczas jazdy. Jaka może być tego przyczyna ? Soczewka źle się układa na oku czy może jednak parametry ?

2
Soczewki progresywne i toryczne / Dziwny problem
« dnia: Listopad 24, 2010, 03:30:07 pm »
Witam! Noszę od jakiegoś czasu soczewki toryczne Air Optix i nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo nie robiłem sobie testu zakrywając jedno oko ale zauważyłem taką rzecz dosyć dziwną, otóż lewą soczewką widzę trochę niewyraźny obraz z bliska tak do 1,5 metra powiedzmy, prawą na te odległości widzę idealnie, natomiast na odległości powiedzmy powyżej 3 metrów widzę zdecydowanie lepiej już lewą soczewką. Powiedzcie mi czym to może być spowodowane ? Dodam że mam okulary o takich samych parametrach i też jest to samo zjawisko. Moja wada: OP: sf -0,75 cyl -1,25 oś 180 OL: sf -1,00 cyl -1,75 oś 20. Parametry mam raczej dobrze dobrane, u 3 okulistów był ten sam wynik. Dodam jeszcze że jak patrze bez żadnej korekcji to jest też tak samo, czy może moje oczy mają taką wadę której nie da się skorygować ? Pozdrawiam

3
Soczewki progresywne i toryczne / Re: Zamglony obraz na lewym oku
« dnia: Sierpień 05, 2010, 05:07:43 pm »
Byłem u okulistki ale i odebrałem nową soczewkę próbną na lewe oko o takich parametrach: sfera -0,75, cyl -2,25, oś 180, i dalej jest to samo, wydaję mi się że ta okulistka się nie zna na soczewkach bo wyczytałem w internecie że jeśli jest zamazany obraz to trzeba tylko zmienić oś o 10 stopni bo soczewka się obraca a ona mi zmieniła wszystko inne tylko nie oś, nie wiem idę w poniedziałek do innego okulisty zobaczymy co powie.

4
Soczewki progresywne i toryczne / Zamglony obraz na lewym oku
« dnia: Lipiec 13, 2010, 09:39:26 am »
Witam! Od miesiąca noszę soczewki toryczne Air Optix for Astigmatism. Na początku dostałem od okulisty 2 soczewki próbne ale na lewej cylinder był trochę za mały, okulista powiedział że mogę na razie przez miesiąc takie nosić a później zamówić te właściwe, a więc przez ten miesiąc na lewym oku miałem cały czas lekko przymglony obraz, prawe idealnie, myślałem, że to kwestia za małego cylindra no i zamówiłem soczewki właściwe, dzisiaj założyłem no i jest na lewym oku jeszcze gorzej, obraz zamglony jak nie wiem. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy ? Soczewki dobierane według komputerowego badania wzroku, dodam że okulary mam o tych samych parametrach i jest w nich ok. Czekam na poradę bo już sam nie wiem co robić, drogie te soczewki i szkoda żeby były niedobre :(  Moja wada to prawe oko: sfera -0,75, cyl -0,75, oś 180, lewe oko: sfera -0,50, cyl -1,25, oś 180. Pozdr

Strony: [1]