Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - PYT

Strony: [1]
1
Problemy z soczewkami / Coś jest naprawdę nie tak!
« dnia: Styczeń 16, 2013, 03:10:32 pm »
Witam
Jestem po prostu największą fanką soczewek, jednak od maja ubiegłego roku, mam z nimi nieustanne problemy. Soczewki noszę od października 2009, na poczatku były to iwear ( ze względu na wizytę w vision express)potem air optix. Przez ponad dwa lata wszystko było super. Problemy zaczęły się w zeszłym roku, czułam jakby cały czas soczewka była na lewej stronie (tylko na lewym oku) ból, przesuwanie po oku, brak możliwości dobrego widzenia itd. Ze względu na to, że wada mi się zmieniała, zmieniałam tylko wartość soczewek a nie okularów. Z bólem czy bez do czasu wyrobienia okularów byłam skazana na soczewki.
Odczuwałam ogromny dyskomfort. Byłam u swojej okulistki (która dobierała mi soczewki) jednak w przychodni. Powiedziała, że z oczami wszystko jest w porządku.
Pod koniec października poszłam prywatnie. Lekarka potwierdziła syndrom suchego oka (wywołany tabletkami antykoncepcyjnymi) i przepisała całą listę maści, żeli i kropel. Ponadto powiedziała, że soczewka "jeździ" mi po oku przez lekki astygmatyzm (kupiłam dużo droższe soczewki toryczne). Także sympatyczna wizyta skończyła się utratą 300zł. Gdyby to chociaż pomogło to nie miałabym żadnych "ale". Problem jest wciąż ten sam. Sądziłam, że może to już kwestia oka i ponownie poszłam do mojej lekarki do przychodni. Dzisiaj dokładnie przebadała mi oko i stwierdziła, że kompletnie nic nie jest nie tak.
Co radzicie? Czy kontynuować swoją podróż po okulistach? Już mnie to denerwuje, nie cierpię nosić okularów, ale soczewki, które kojarzyły mi się z wygodą, teraz to tylko ból.

Czy to może kwestia ponownego dobrania soczewek? Moja koleżanka nosiła soczewki kilka lat i podobnie jak ja miała z nimi problem, poszła do okulisty prywatnie mówiąc, że nigdy nie nosiła szkieł kontaktowych, dobrał jej od początku i wszystko pasuje. Czy ja też powinnam zastosować taką technikę?
Co radzicie?

Strony: [1]