Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - poisencja

Strony: [1]
1
Soczewki kolorowe / Problem z oczami - poważny
« dnia: Kwiecień 22, 2014, 07:37:37 pm »
Witam serdecznie. Moje problemy z oczami ciągną się od dawna jednak teraz problem mocno przybrał na sile. Na początku bagatelizowałam problem i to był mój największy błąd. Na lewym oku mam 4, prawe 7. Czy w związku z taka wadą mogę nosić soczewki? Niedługo zamierzam zrobić prawko, a troche sie boję jak to będzie. Bez okularów (ewentualnie silnych soczewek) nawet takie napisy przy stacjach benzynowych stanowią problem

Nie tyle chodzi nawet o ostrość widzenia, ale raczej o płaszczyznę - nie wiem czy to nie będzie bezpieczne za kierownicą. Czy na taką dużą wadę są tez odpowiednie soczewki?  Czy zapisując się na prawo jazdy (idąc w soczewkach np.) mogę nic nie mówić o swoim wzroku? Czy regulują to jakieś przepisy? Boje się że z grubymi szkłami będe miała gorzej (trudniej) na egzaminie.  Z jednej strony jest strach o bezpieczeństwo swoje, innych a z drugiej w moim mieście tak trudno uzyskać prawko, że aż strach. Czy ktoś potrafi mi pomóc? Proszę o odpowiedzi na moje pytania!

2
Problemy z soczewkami / Dofinansowanie do szkieł kontaktowych
« dnia: Luty 08, 2014, 11:01:25 pm »
Witajcie. Tak się zastanawiam czy to sie ma szansę udać. Wiem że u mnie w firmie dostaje się dofinansowanie na 'różne' rzeczy. Ostatnio koleżanka z biurka obok robiła podyplomowkę na WSB bo stwierdziła, że musi sie dokształcić z rachunkowości, szef nawet nie dyskutował, dofinansował jej studia. Ponieważ jak pracuję non stop przy biurku zastanawiam się czy aby nie pokusić się o dotację na te szkła. Jak myślicie, to dobry pomysł?

Strony: [1]