Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - amarena1234

Strony: [1]
1
Problemy z soczewkami / Ciągłe łzawienie
« dnia: Czerwiec 12, 2010, 11:10:11 am »
Tak właściwie to mam dwa problemy. Zacznę od tego łzawienia.

Otóż, od kilku dni przez cały dzień muszę pocierać oczki, bo troszkę mnie pieką w kącikach, a najgorzej jest w nocy - budzę się i automatycznie je pocieram, bo mi łzawią. Dodam, że nie wyglądają podejrzanie. Tzn. zanim ich nie potrę -  nie są czerwone, wszystko jest w porządku, nie mam popękanych naczynek. Podejrzewam, że to może od tego, że mam aktualnie niewielki katar i kicham ;-)
Nawet odstawiłam na dwa dni soczewki, bo i tak jest weekend i właśnie nie wiem co robić. Ciągle to pieczenie w kącikach ;-(

Druga sprawa to wizyta u okulistki. Czy jeśli umówię się do okulistki w moim mieście, to mam iść w soczewkach, czy lepiej założyć okulary i wziąć ze sobą kartę z nazwą soczewek, parametrami, którą wypisała mi babka w VE? I czy mam mówić przy zapisywaniu się na wizytę, że noszę soczewki i czy ewentualnie okulistka mogła by mi doradzić zmianę lub zmianę mocy soczewek (chyba potrzebują o 0,25 mocniejsze, tak mi się wydaje).
Bo jak kiedyś chciałam się zapisać na dobór soczewek, zanim nie poszłam do VE, to babka w recepcji powiedziała, że tylko jedna zajmuje się doborem soczewek. Czyli taka zwykła okulista mi nie pomoże z soczewkami??

I właściwie to jeszcze jedno - jeśli chciałabym na tej wizycie, aby okulista wypisała mi zaświadczenie o wadzie wzroku do podjęcia egzaminu na prawko, to mam to zaznaczyć na początku wizyty czy mogę na końcu, już jak będę wychodziła?
I czy mogę wziąć to zaświadczenie już teraz, gdy zapisuję się na prawko dopiero w sierpniu?

2
Soczewki korekcyjne sferyczne / Gratis soczewki jednodniowe?
« dnia: Maj 25, 2010, 07:30:04 pm »
Chcę skorzystać z promocji na szkla.com i zamówić Air Optix Aqua, gdzie dorzucają dzienne Dailies. Dręczą mnie jednak dwie sprawy - czemu jest ich tylko 5sztuk i doczytałam się, że dają o 0.25 mniejszą moc, niż zamówione. O co u licha chodzi? ;-)

3
Problemy z soczewkami / Pilęgnacja pojemniczka i inne problemy
« dnia: Maj 23, 2010, 09:54:17 am »
Otóż zawsze jestem niezwykle staranna i mam pewien dylemat. Czy jak płuczę pojemniczek, to muszę go tak delikatnie czyścić palcem (widziałam na filmiku), czy mogę polać płynem i osuszyć bawełnianą ściereczką, a potem już nie czekać aż wyschnie? No, bo rano mam mało czasu, a nigdy sam mi nie wysycha tak dokładnie. Choćbym czekała 15minut, to i tak są jeszcze kropelki wody.

I jeszcze jeden problem. Jestem strasznie przewrażliwiona i czasami wszędzie widzę jakieś paproszki i pyłki na soczewce. Dokładnie myje je delikatnie palcem, ale zawsze skądś się znajdzie jakiś pyłek lub włosek. To jest niemożliwie uciążliwe. Może dostaję jakiejś paranoi?? Co mi doradzacie pod tym względem? Wy nie macie takich problemów?

4
Otóż używam teraz soczewek zakupionych w Vision Express - XR Comfort. Słyszałam, że są to Air Optix Aqua, tyle, że pod nazwą specjalnie dla sieci VE.. Jestem z nich raczej zadowolona - są bardzo fajne, choć szczerze mówiąc nie miałam porównania do innych.

Czy mogłabym kupować je teraz, u optyka lub przez internet, pod nazwą Air Optix Aqua, czy musiałabym skonsultować się z okulistą?
Osobiście, to wcale nie chcę wracać do VE - zdzierają tam ostro kasę. Za trzy pary soczewek, duży płyn i pojemniczek zapłaciłam 2 stówy! Bez liczenia wizyty u okulisty.

Niedługo kończy mi się ostatnia para XR Comfort i zastanawiam się, czy mogę sobie zamówić po prostu Air Opitixy Aqua przez neta lub u optyka kupić?

Oczywiście kąt krzywizny i średnica zgadzają się...

5
Otóż, soczewki noszę od kilku dni i z coraz większą pewnością stwierdzam, że jest coś nie tak.
Specjalistka dobrała mi soczewki (-3 na każde oko), chociaż okulary mam właściwie słabsze (-2,75). Nie mam pojęcia dlaczego tak zadecydowała. Kilkakrotnie w gabinecie zdejmowałam, zakładałam, odczytywałam jej literki itp. Wszystko było dobrze... Dobrze widziałam, może właściwie tak było wtedy. Mówiła coś, że musi coś zrobić z połówką cylindra, więc daje mocniejsze, czy coś takiego...W domu też było wszystko dobrze. Umiem już zakładać, zdejmować i pielęgnować.

Tylko właśnie dzisiaj założyłam soczewki i czuję się mało komfortowo. Tzn. Widzę tak jak w okularach, a nawet o deczko słabiej. Przecież powinno być lepiej, nie? Chociaż trochę.
Po drugie w lewym oku czułam od początku jakiś dyskomfort, tak jakby mi wpadła rzęsa, czy jakiś pyłek. Sprawdziłam - nie było nic.  
Potem stwierdziłam, że rzeczywiście mogłabym widzieć lepiej - przecież po to się zdecydowałam na soczewki, żeby polepszyć sobie wzrok, żeby było lepiej.
No i się rozpłakałam, z własnej bezsilności. Wydałam dwie stówy na 3 pary miesięcznych soczewek (plus płyn), a to dla mnie naprawdę sporo.
Kiedy się rozpłakałam, to potem uczucie jakiegoś dyskomfortu zniknęło, więc może rzeczywiście się wypłukało. Więc chociaż o to jestem spokojna.

Ale znowu mam problem - kiedy siedzę teraz przed monitorem, jestem załamana. W okularach widziałam o wiele lepiej to co jest na ekranie. Naprawdę!

Boję się, że to źle dobrane soczewki. Chyba zadzwonię do jakiegoś innego specjalisty i wypytam się o szczegóły, ale naprawdę muszę wykorzystać te soczewki do czerwca. W końcu nie jest tak tragicznie, a dwieście złotych to dla mnie naprawdę dużo. Nic mi się nie stanie, jeśli będę chodziła w tych soczewkach?
Jestem załamana totalnie.

Czasami mam uczucie jakiejś mgły przed oczami też.

Jakby to nie było wszystko - to jeszcze mam jakąś dziwną manię i przekonanie, że na pewno źle wyczyściłam soczewki. Ciągle widzę jakieś pyłki i ten cały rytuał pielęgnacyjny niemiłosiernie się przedłuża...


Jakieś porady dla mnie?? Chyba jestem świrnięta po prostu....

Strony: [1]