Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dkbachul

Strony: [1]
1
Problemy z soczewkami / Re: Oko nie akceptuje soczewki
« dnia: Listopad 17, 2012, 02:47:24 pm »
Witam, a czy może być przyczyna w DIA soczewek ? W poprzednich targetach używałem DIA 14 mm a na tych bausch lomb mam Dia 14,2 mm. Czy to przez to soczewka po założeniu kuje i łzawi oko?

2
Problemy z soczewkami / Oko nie akceptuje soczewki
« dnia: Listopad 11, 2012, 06:24:21 pm »
Witam, wcześniej soczewek używałem firmy Target ale nie byłem z nich zadowolony. Moja wada to -1 na lewe i prawe oko. W targetach po założeniu soczewek obraz na daleko był bardzo fajny, ale gdy szybko wzrok przesunąłem z daleka na blisko np w samochodzie na komputer pokładowy obraz był taki jakby za łzami(po 5 sec obraz był ok, ale co przesunięcie wzroku było to samo - obraz za łzami).Przez to wzrok mi się bardzo męczył. Pani doktor doradziła zmianę firmy soczewek. Nie wiedziałem na jakie zmienić poszedłem do punktu okulistycznego. Nie chciałem od razu kupować jakiegoś zestawu a pani mi doradziła że może sprzedać 5 szt jednodniówek z firmy Bausch Lomb. Więc wziąłem te jednodniówki będę miał na 2 dni do wypróbowania. Dzisiaj próbuję je założyć i było straszne moje zdziwienie bo zakładanie wcześniejszych szło mi dobrze. Z tymi nie umiałem sobie poradzić, kleiły się do siebie, do palca i strasznie ciężko mi je było założyć. Ale po jakimś udało mi się, włożyłem na oko a ku zdziwieniu oko zaczęło szybko mrugać i zacząć kuć. Więc szybko wyciągnąłem soczewkę. Nie wiedziałem o co chodzi może jakiś brud. Przeczyściłem soczewkę, zakładam drugi raz i znowu to samo. Oko całe zaczęło boleć. Czym to może być spowodowane ? BC jest takie same jak w poprzednich soczewkach, wcześniej też nosiłem -1. DIA soczewki to 14,2 mm. Mam 19 lat. Proszę o odpowiedź

3
Problemy z soczewkami / Problem z widzeniem na blisko
« dnia: Listopad 30, 2011, 09:26:11 pm »
Do tej pory jest prawie wszystko ok z soczewkami, zakładam je może nie codziennie ale często i nosi mi się je dobrze. Czuję je na oku, no nie wiem czy to jeszcze kwestia przyzwyczajenia czy czegoś innego. Lecz problem mam z widzeniem na blisko. Gdy np podczas obiadu oglądam telewizję i co jakiś czas patrzę na talerz to obraz jest taki jakby zza łez. W innych sytuacjach mam podobny problem jak np gdy prowadzę samochód i patrzę na licznik to z początku obraz jest nie do końca wyraźny. Wszystko jest ok po paru sekundach jeśli skupiam się na tym co jest blisko. Zauważyłem, że przez to oczy mi się męczą. No ten problem występował już we wcześniejszej parze soczewek. Dzwoniłem do pani doktor i zapytała się jakie mam soczewki. Stosuję soczewki target contact lens - soft contact lens. Nie wiem czy to jest nazwa ale tak piszę na opakowaniu(wada -1 na prawym i lewym oku) Poradziła mi zastosować firmę Johnson&Johnson lub CIBA. Co można sądzić o tym problemie ? Dlaczego tak jest ? I jeszcze jedno pytanie, czy mogę chodzić w tych soczewkach jeśli tak mi się dzieje. Bo teraz nie wiem co mam zrobić, nie wiem czy mogę zwrócić jeszcze te 2 pary nowych soczewek, których nie otworzyłem i wymienić na tą nowszą firmę.

Mam łatwy dostęp do soczewek acuvue oasys i jeszcze na nie niewielką promocję. Czy to są właśnie od firmy Johnson&Jognson|?

4
Problemy z soczewkami / Uwieranie
« dnia: Październik 27, 2011, 09:26:03 pm »
Witam. Specjalista dobrał mi soczewki i wszystko było ok po pierwszych dniach ich użytkowania. Tzn troszkę je czułem ale z dnia na dzień było coraz lepiej. Przed szkołą raz założyłem soczewki i myślałem, że jest wszystko ok. Ale nagle na 1 lekcji zaczęło mi tak uwierać ta soczewka w prawym oku, tak jakby kuło mnie. Masowałem oko przez powiekę i chwilę pomagało lecz po chwili znowu było to samo. Na 6 lekcji(wf) przy masowaniu wypadła mi z oka i była taka sucha. Nie miałem co z nią zrobić a jestem początkującym posiadaczem soczewek więc zakładanie ich zajmuje mi trochę czasu. Zaniosłem ją do auta na płaskiej powierzchni położyłem i tak samo zrobiłem z drugą soczewką (zdjąłem ją i położyłem). Po skończonym wf szybko pojechałem do domu i wsadziłem je do płynu. Były sztywne, lecz po 5 godzinach odzyskały swój kształt. Założyłem je ponownie na następny dzień i tym razem uwierało mnie na lewym oku(pewnie pomieszałem soczewkę, gdyż mam jednakowe wady). Moje pytanie brzmi co mam teraz zrobić ? Czym to jest spowodowane, że soczewka mnie uwiera tzn kuje tak w oko ? Próbowałem ją masować przez powiekę ale to na chwilę pomaga. Nie wiem jak to jest z tymi stronami soczewek, oglądam na internecie jak to trzeba rozpoznać ale według mnie prawa i lewa strona wyglądają tak samo. Próbuje je zmieniać stronami i znów zakładać ale dalej kuje. Obraz jest dobry, wszystko widzę dobrze. W czym może być problem ?

PS Czy to jest normalne jeśli przy założonych soczewek przy patrzeniu na blisko tak jakby ten obraz jest z początku rozmazany lub taki za łzami a potem dopiero wszystko ok ? Bez soczewek nie mam problemu z przeczytaniem czegoś małego i co jest bardzo blisko przy oczach.

Zapomniałem dodać że są to soczewki miesięczne i użytkuję je dopiero kilka dni.

Strony: [1]