Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Brusta

Strony: [1]
1
Problemy z soczewkami /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 04:03:29 pm »
Jeżeli przy tym zbliżaniu nie topią Ci się np. włosy, to pewnie soczewkom taż nic się nie stanie. Lakier do włosów pozostawia "kropki" na soczewkach i są do wyrzucenia. Środki do demakijażu też mogą żle na nie wpływać. Największym wrogiem są paznokcie! :wink:

2
Problemy z soczewkami /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 03:54:55 pm »
W sklepach optycznych i necie możesz kupić AQuify, krople specjalnie przeznaczone do soczewek. Większość osób stosuje je tylko raz dziennie i to wystarcza.

3
Problemy z soczewkami / Re: data ważności
« dnia: Lipiec 27, 2008, 03:48:05 pm »
Cytuj
Witam

Mam soczewki dwutygodniowe. Zamierzam jednak nosić je naprzemiennie z okularami(np. zakładać tylko na weekendy). Jak długo mogą leżeć i czekać na ponowne użycie w pudełeczku z płynem??


Po pierwszym założeniu czas ważności soczewek biegnie i należy je wyrzucić po 2 tygodniach. Jak leżą np. tydzień, to przed założeniem trzeba je wyczyścić i przepłukać. Może lepsze będą soczewki jednodniowe, zawsze świeże i sterylne, bez płynu :) ?

4
Problemy z soczewkami /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 03:43:13 pm »
Możesz spróbować pod okiem specjalisty noszenia soczewek jednorazowych albo silikonowo-hydrożelowych, są miesięczne i dwutygodniowe. Być może Twoje soczewki powodują, że Twoje oczy się "duszą", bo mają za mało tlenu.

5
Problemy z soczewkami /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 03:36:22 pm »
Soczewki nigdy nie mogą mieć kontaktu z wodą. Można je przechowywać tylko w płynie do soczewek. Niektóre soczewki mogą w takiej sytuacji zostać na oku.

6
Problemy z soczewkami /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 03:30:17 pm »
Soczewki bardzo różnią się między sobą. Niewielka zmiana promienia to zmiana konstrukcji całej soczewki, a od tego zależy jak soczewka zachowuje się na oku. Taka zmiana zawsze musi odbywać się w gabinecie specjalisty, który zobaczy, czy ta nowa soczewka zachowuje się właściwie. Bez tego soczewka po zmianie może okazać się np. za ciasna lub za luźna, a przez to niekomfortowa czy wręcz niebezpieczna.

7
Problemy z soczewkami /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 03:22:45 pm »
Możesz skorzystać z promocji producenta. Wejdź na okospoko.pl i poszukaj gabinetu w swoim mieście. Spróbujesz soczewek w cenie badania bez konieczności zakupu. Pozdrawiam.

8
Problemy z soczewkami /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 03:13:03 pm »
Jeśli soczewki są dwutygodniowe, to znaczy, że producent jest pewien jakości soczewek przez dwa tygodnie i że nikt nie wie co będzie się działo jak będą noszone dłużej, bo nie było robionych żadnych badań. Poza tym noszenie soczewek dłużej niż zaleca producent robi się na własną odpowiedzialność. Soczewki mogą nie trzymać parametrów, mieć zbyt dużo osadów i w efekcie mogą nie być tak bezpieczne jak w trakcie pierwszych dwóch tygodni. Zawsze można sprawdzić co zaleca producent.

9
Płyny pielęgnacyjne /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 03:03:30 pm »
Tymi wszystkimi płynami trzeba soczewki czyścić mechanicznie, czyli pocierać palcem na dłoni i później opłukać, nawet jeśli na pudełku napisane jest, że nie trzeba. Przeczytajcie instrukcję.

10
Soczewki kolorowe /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 02:50:28 pm »
Powodem może być kolor który jest na soczewce. Jak źrenica jest duża, np. gdy jest ciemniej, to ten kolor "wchodzi" w pole widzenia i obraz może być zamazany.

11
Soczewki korekcyjne sferyczne /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 02:42:41 pm »
Przy pracy z komputerem lepsza będzie mniejsza zawartość wody w soczewce ( uwodnienie ), bo będzie mniej wysychać. I najlepiej jeśli będzie to soczewka silikonowo-hydrożelowa, bo pozwoli oku oddychać. W starej generacji soczewek kontaktowych (hydrożelowych) uwodnienie miało znaczenie dla przepuszczania tlenu przez soczewkę, ale nawet te najwyżej uwodnione są pod tym względem dużo gorsze od tych nowoczesnych.

12
Soczewki korekcyjne sferyczne /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 02:23:57 pm »
Nie można samemu zmieniać rodzaju soczewek, nawet wtedy gdy podawane parametry są identyczne. Tylko specjalista będzie w stanie zobaczyć czy inna soczweka właściwie leży. Poza tym zmiana na trzymiesięczne to zły pomysł, bo to są przestarzałe soczewki. Możesz spróbować miesięcznych silikonowo-hydrożelowych, ale po konsultacji ze specjalistą.

13
Soczewki korekcyjne sferyczne /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 01:52:30 pm »
Ale i tak za pierwszym razem musisz iść do specjalisty.

14
Soczewki korekcyjne sferyczne /
« dnia: Lipiec 27, 2008, 01:50:59 pm »
Przeciwwskazania do soczewek to zazwyczaj różne choroby oczu lub ogólnoustrojowe, np. cukrzyca. Specjalista który będzie dobierał Ci soczewki zbada Twoje oczy i zapyta o różne choroby. Przy Twojej wadzie ( -7,00 ) będziesz mogła wybrać spośród różnych soczewek, najlepiej gdyby były nowoczesne silikonowo-hydrożelowe miesięczne lub dwutygodniowe, albo jednodniowe. Wszystkie muszą być dobierane przez specjalistę.

Strony: [1]