Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Krauze

Strony: [1]
1
Problemy z soczewkami / soczewki, tylko czy dla mnie
« dnia: Październik 16, 2009, 09:51:06 pm »
Witam,

Miesiąc, a może już ich kilka temu, przyszła mi do głowy błyskotliwa idea. Na codzień z powodu krótkowidztwa noszę okulary; z rokiem 2006 kiedy to zaycznałem zza nich spoglądać miałem - 0,5 i o,25 (chyba). Po roku, i wypadku jakiego na moje nieszczęście doświadczyłem, nosiłem już - 1,25 i 1,25. W drugim przypadku były to okulary z cylindrem. Przed paroma miesiącami pomyślałem o soczewkach, sądziłem, że mogą być one remedium na paskudne stany towarzyszące czytaniu. - zabawne, czytać przecież teoretycznie mogę bez okularów. Czasem nawet ta sztuka wychodzi, innym razem lekturę w kąt rzucam. Czytać jej nie jestem w stanie. I z okazji soczewek przeszedłem parę badań u okulisty, pierwsza diagnoza: - 1,75 -1,75 okulary, soczewki miały być nawet mniejsze.
U innej Pani dr, zaledwie parę godzin później, okulary czy soczewki - 1,75. - ta sama Pani dr próbowała żałożyć soczewki na moje oczy. Żałuje lecz bezskutecznie, mnie samemu także to się nie udało. Około tygodnia temu byłem w krakowskiej Galerii, jest tam optyk sklep Fielmann (?). Rezydująca tam Pani dr eykonała badania, orzekła, iż - 1,75 na obu oczach.Przy cylindrze 0,5 - przy czym powiedziała, że jedno oko ma mniejszą wadę. Jednakże przyzwyczaiło się już do większego cylindra. Przy próbie zakładania soczewek; prawe oko udało się bez większego problemu O_o. Na lewę wprawdzie założyła, lecz dodała, że to wymagało znacznie większego zaangażowania z jej strony. Wspominała, że być może istnieją fizjologiczne przeszkody dla tej mojej strony. Soczewkę założyła - chwilkę później ją zdjęła - mówiąć, że nie wie, raczej wątpi, że sobie z jej założeniem poradze. A jeśli nawet powiedzi mi się, mogę jej już sam nie zdjąć.

Czy istieje sposób, którym mógł bym pozbyć się naturalnych tych odruchów i założyć soczewkę?

Strony: [1]