Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jaa9

Strony: [1]
1
czyli recepta ktora dostałem na okulary pokrywa sie z parametrami soczewek jakie powinienem zamówić i juz nie ma potrzeby isc na kolejna konsultacje ?
wystarczy zamowic odpowiedni komplet i np pod okiem kogos znajomego kto jest w temacie nauczyc sie zakładać soczewki ?

na recepcie w polu sfera na (lewe oko) jest zaznaczone +0,5 natomiast na (prawe oko) jest napis pl (jesli dobrze czytam) - czyli na prawe oko moc soczewki ma być 0 ?

2
Witam,
wykryto u mnie astygmatym i muszę podjąć jego leczenie/korekcję.
Kwestie noszenia okularów chciałbym ominąć gdyż w ogóle się w tym nie widze, dlatego chciałbym sie "leczyc" od razu za pomocą soczewek, czy to możliwe ?

Oczywiście najrozsądniej pojsc do specjalisty i tak też zrobiłem. Zapłaciłem za wizytę w której miałem dobrać soczewki jednak usłyszałem ze najlepiej leczenie rozpocząć od okularów a na soczewki przerzucić się po kilku miesiącach.
Dostałem receptę - SFERA (op)ok  (ol)+0,5. CYLINDER (op) -0,75 (ol)-0,75 OŚ (op)a x 30 (ol)a x 160
Największy problem jest w kwestii pieniężnej dlatego chce do tematu podejść ROZSĄDNIE. Rozumiem ze fajnie jest wypisać recepte na okulary bo jest szansa ze wroce do tego salonu i z usmiechem na twarzy wydam 600 zł na okulary na czym optyk zarobi ale pytanie CZY TO KONIECZNE CZY TO TYLKO DOBRE ROZWIĄZANIE A MOZNA SIE SKUTECZNIE LECZYC SOCZEWKAMI ? Jak wiadomo dzisiaj wszystko sie rozchodzi o kase dlatego bym sie nie zdziwił jakbym mogl rozpoczac leczenie od soczewek ale dostalem recepte na okulary bo dam komus zarobić.

Nie chce chodzic w okularach na codzien, wydatek 500zł przyszedłby mi z wielkim bólem serca bo już na ten moment wiem ze jedyne o czym bede marzył przez najbliższe 2 miesiace to przerzucenie sie na soczewki. I stad moje pytanie do osób obiektywnych, znajacych sie na temacie: czy rzeczywiscie przy mojej wadzie trzeba zacząć od okularów?

Strony: [1]