Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mateusz

Strony: 1 2 [3]
31
Problemy z soczewkami /
« dnia: Grudzień 28, 2007, 03:03:11 pm »
Lepiej wyrzuć ją i kup nowe soczewki. Możliwe że gdy soczewka tak długo leżała na umywalce, to powstały na niej jakieś mikro-zarysowania.

32
Soczewki kolorowe /
« dnia: Lipiec 18, 2007, 03:28:56 pm »
Nie mamy ich w ofercie i nie slyszalem zeby takie soczewki byly dostepne.

33
Soczewki kolorowe /
« dnia: Lipiec 18, 2007, 02:28:56 pm »
Czy chodzi o wzory nadruku na soczewkach wildeyes czy chodzi o zamowienie nietypowych parametrow soczewek?

34
Problemy z soczewkami /
« dnia: Lipiec 18, 2007, 02:26:41 pm »
Witam

Cytuj
Kolega mi mówił że soczewki nie przepuszczają czarnego i czerwonego


Czarny kolor nie jest swiatlem tylko jego brakiem, wiec sila rzeczy nie moze byc przepuszczany

Soczewka kontaktowa przepuszcza pelne spektrum swiatla. Nawet soczewki kolorowe barwia jedynie rogowke oka i nie posiadaja barwnika na czesci przylegającej do soczewki oka.

Soczewki maja termin ważnosci liczony w latach (zwykle ok 3 lata), ale pod warunkiem nie wyjmowania ich z listka (nie otwierania sterylnego opakowania). Po wyjęciu soczewki bedzie ona wazna w zalezności od modelu od jednego dnia do nawet roku.

Soczewki które wymagaja codzienniej pielęgnacji nalezy co wieczor sciagac, myc i wkladac na noc do zbiorniczka z plynem.
Sa rowniez soczewki ktore tego nie wymagaja jak np Pure Vision z firmy Baush&Lomb, albo Air Optix z Ciba Vision (nosi sie je bez zdejmowania przez miesiąc), ew. soczewki jednodniowe ktore po kazdym dniu nalezy wyrzucic i zastapic je nowymi kolejnego ranka

pozdrawiam
Cytuj

35
Soczewki progresywne i toryczne /
« dnia: Czerwiec 13, 2007, 04:23:04 pm »
To przyznam szczeze ze i tak nie jest dlugo - na niektore szkla toryczne czemy ponad 6 tygodni na dostrczenie ich z hurtownii. Niestety malo kto w polsce ma magazyny szkiel toryczny, a te ktore istnieja sa slabo zaopatrzona. Soczewki toryczne ze wzgledu na spora ilosc parametrow sa bardzo niewdziecznym towarem do przechowywanie, a co za tym idzie sa zwykle sprowadzane z zagranicy na zamowienie.
Standardowa dostepnosc tych szkiel u nas w sklepie to 21 dni czyli wlasnie 3 tygodnie. Dla niektorych parametrow udaje sie sciagnac soczewki w tydzien, ale niestety nie dla wszystkich. Przy dluzszych zamowieniach konsultujemy zawsze z kilentem czy zgadza sie na oczekiwanie.

Strony: 1 2 [3]