Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Madakes

Strony: 1 [2]
16
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: Właściwy wiek ?
« dnia: Marzec 31, 2009, 11:14:51 pm »
Miałem 16 lat jak zacząłem nosić, teraz stuknęła mi 17-stka :P Ja nawet nie zaczynałem przygody z okularami, okulistka stwierdziła, że skoro chcę od razu soczewki to nie ma problemu, zrobiła badanie i od tego samego dnia już nosiłem soczewki. Teraz mam kilkudniową przerwę, bo zatarłem czymś oko i musi sobie 'odpocząć'. Okulary co prawda wyrobiłem, ale nie wychodzę w nich poza próg mego domu  :wink:

17
Problemy z soczewkami / Re: Czyżby źle dobrane?!
« dnia: Marzec 30, 2009, 04:48:21 pm »
Jaki masz typ soczewek? Zmieniasz regularnie? Ja przy moich dawnych Air Optix'ach odczuwałem dyskomfort i zamazywanie obrazu kiedy dobiegał koniec miesiąca noszenia danych soczewek. Po założeniu nowych wszystko było w porządku.

18
Płyny pielęgnacyjne / Re: Płyn Johnson and Johnson
« dnia: Marzec 19, 2009, 07:59:39 pm »
Solo Care Aqua jest niedrogi? To prawdopodobnie najdroższy płyn do soczewek. 360ml kosztuje średnio 40-45 zł, a np. Opti Free z tą samą pojemnością jest za 35 zł, nie mówiąc już o półlitrowym Horien'ie za 25 zł... Co prawda stosuje Solo Care, ale ze względu na to, że lubię mieć rzeczy tej samej firmy ( w tym przypadku z Ciba Vision mam soczewki, płyn i krople do oczu).

19
Problemy z soczewkami / Re: zle widze w soczewkach
« dnia: Marzec 14, 2009, 03:36:41 pm »
Z tego co pamiętam ja też na początku noszenia soczewek (listopad ubiegłego roku) przez jakiś tydzień miałem lekkie objawy takie jak uczucie 'piasku' w oczach, zaczerwienienie, zwiększone łzawienie i rzeczywiście również czasem po mrugnięciu obraz stawał się rozmyty. Po tygodniu wszystkie objawy zniknęły i do tej pory wszystko już jest ok :) Trzeba być cierpliwym. Staraj się nosić soczewki, ale z umiarem. Jak czujesz, że jest już bardzo źle to zdejmuj. Polecam też krople nawilżające, bo one bardzo ułatwiają sprawę z przyzwyczajaniem oka do soczewki. Życzę przyjemnego noszenia soczewek!

Strony: 1 [2]