Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
81
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Najwyższej klasy całodobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Agnieszka Płoskonka dnia Luty 22, 2017, 08:31:35 am »
Witam serdecznie,

w ramach badania pod kątem doboru soczewek specjalista zakłada soczewkę próbną i po upływie niezbędnego czasu adaptacji ocenia prawidłowość dopasowania sprawdzając:   
-ostrość widzenia,   
-czy soczewka odpowiednio się centruje i pokrywa rąbek rogówki,   
-ruchomość podczas mrugania,   
-ruchomość podczas patrzenia w różnych kierunkach,   
-komfort użytkowania.
-następnie ponownie ocenia oczy po zdjęciu soczewek.
Weryfikacja dopasowania soczewki jest szczególnie ważna w przypadku gdy soczewka jest zbyt ciasna. Wówczas początkowo wydaje się, że jest ona komfortowa (niewyczuwalna na oku). Dopiero z czasem przestaje taka być i pojawiają się objawy takie jak np. pieczenie i kłucie.
Za ciasna soczewka zbyt ściśle przylega do przedniej powierzchni oka, uciska rogówkę i utrudnia wymianę filmu łzowego, powodując, że złuszczone komórki nabłonka i inne osady nie mogą się spod niej wydostać. Prowadzi to do niedotlenienia, obrzęku rogówki, a długotrwałe niedotlenienie rogówki powoduje wrastanie naczyń krwionośnych od rąbka rogówki ku jej centrum (neowaskularyzacja). Jest to proces nieodwracalny. Samo uczucie dyskomfortu, odczuwalne podczas noszenia danych soczewek kontaktowych (po niezbędnym czasie adaptacji) jest sygnałem, że nie są dla nas odpowiednie. Specjalista widząc taką soczewkę na oku może określić co jest przyczyną dyskomfortu i na tej podstawie dobrać inną (o zmienionych parametrach).

Pozdrawiam: Agnieszka
82
Płyny pielęgnacyjne / Odp: Długa praca przed komputerem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skrrt2 dnia Luty 21, 2017, 09:36:08 pm »
Tak, sam dużo pracuje z komputerem, ale powłoka wspominana wyżej naprawdę pomaga!
83
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Najwyższej klasy całodobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jamrug dnia Luty 21, 2017, 06:20:34 pm »
Dziękuję za odpowiedź, najprawdopodobniej zabiorę się za testy. Zdaję sobie sprawę z dobrodziejstw kontaktu ze specjalistą, jednakże proszę uwierzyć, że w mojej okolicy specjalista może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Sprzedaż soczewek po terminie ważności i dobieranie znajomej z astygmatyzmem zwykłych soczewek sferycznych na oko "a bo te powinny być dobre i tanie" jest tu na porządku dziennym. Czy poczucie dyskomfortu lub całkowicie przeciwne poczucie braku soczewki mimo jej obecności może być wystarczającym wyznacznikiem odpowiedniego doboru soczewki czy istnieją jakieś inne kwestie niewyczuwalne inaczej niż przy profesjonalnym badaniu?
84
Problemy z soczewkami / Odp: Czy można spać w soczewkach kontaktowych?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jamrug dnia Luty 21, 2017, 06:10:02 pm »
Czytam ten temat i mi się włosy jeżą na głowie. Pani Agnieszka podała już na prawdę dużo przykładów i odpowiedzi godnych specjalisty a nadal pojawiają się posty typu "z tego co wiem to nie ma takich" - z tego wynika, że mało wiesz. Albo kategoryczne "nie" - ta sama sytuacja, nie znam się, to się wypowiem... Ze względu na tryb życia korzystam z "całodobówek", nie miałem ŻADNYCH problemów podczas spania w PureVision 2, które są przystosowane do tego. Faktem jest jednak, że oko nie przepada za czymś takim oraz, że konieczna jest indywidualna konsultacja ze specjalistą w celu zbadania czy nie ma przeciwwskazań ku temu takich jak zespół suchego oka itp.
85
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Najwyższej klasy całodobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Agnieszka Płoskonka dnia Luty 21, 2017, 06:06:23 pm »
Witam serdecznie,

z racji tego, że soczewki kontaktowe występują w różnych parametrach, które musza być indywidualnie dopasowane do oka, polecić konkretne soczewki może jedynie specjalista sprawdzając m.in. jak układają się na oku.
Spośród soczewek "całodobowych" dostępne są jeszcze soczewki Air Optix Night&Day https://www.szkla.com/211_air-optix-night-day-aqua-3-szt.html oraz nowość: Biofinity Energys.

Pozdrawiam: Agnieszka
86
Soczewki korekcyjne sferyczne / Najwyższej klasy całodobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jamrug dnia Luty 21, 2017, 05:46:59 pm »
Witam
Jestem na etapie badania rynku pod kątem swoich preferencji. Do tej pory używałem PureVision 2, teraz zamówiłem Biofinity od Cooper Vision. Z PureVision miałem tylko jeden problem, w jednej partii trafiłem na soczewki, które już po upływie pół miesiąca dawały zamglenie widzenia, poza tym byłem zadowolony. Jakie soczewki wypróbować w dalszej kolejności? Cena nie gra roli, pod warunkiem, że idzie w parze z jakością. W skrócie: macie jakieś propozycje na soczewki całodobowe mogące dać mi więcej i lepiej niż wcześniej wymienione z pominięciem kwestii i upodobań indywidualnych? Efekt "wow!" w porównaniu do poprzednich soczewek mile widziany.
87
Płyny pielęgnacyjne / Odp: Długa praca przed komputerem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Agnieszka Płoskonka dnia Luty 20, 2017, 11:48:29 am »
Witam serdecznie,

do pracy przy komputerze zaleca się stosowanie okularów z ochronną powłoką antyrefleksyjną. Ich duży wybór znajduje się na stronie: https://kodano.pl/
Dodatkowo pomocne może być stosowanie podstawowych zasad higieny i ergonomii miejsca pracy min.:   
-umieszczenie monitora komputerowego w odpowiedniej odległości (50-70 cm) i o 10-20 stopni poniżej poziomu oczu (zmniejszy to wielkość szpary powiekowej i pozwoli zredukować parowanie filmu łzowego),   
-stosowanie monitorów o odpowiednio dużej przekątnej, minimum 14 cali,   
-dostosowanie wielkości czcionki pozwalającej na swobodne czytanie,   
-częste odrywanie wzroku od komputera i patrzenie na odległe przedmioty,   
-częste mruganie,   
-zapewnienie odpowiedniej temperatury (20-22 stopnie), czystości i poziomu nawilżenia powietrza (powyżej 50%),
-odpowiednie oświetlenie, najlepiej naturalne (jeżeli sztuczne, to nie skierowanie bezpośrednio na ekran monitora),
-utrzymywanie prawidłowego poziomu płynów w organizmie,
-w przypadku suchości oczu można zastosować nawilżające krople do oczu, ich wybór jest duży: https://www.szkla.com/krople-do-oczu.html. Najlepiej sprawdzają się te z hialuronianem sodu np. : https://www.szkla.com/463_clean-active-premium-drops.html

Pozdrawiam: Agnieszka
88
Płyny pielęgnacyjne / Długa praca przed komputerem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Diadan dnia Luty 20, 2017, 11:30:23 am »
Dzień dobry!
Sporo pracuję z komputerem, spędzam przed nim ponad 10 godzin dziennie. Nie mam wady wzroku, widzę dobrze, ale nie wiem, czy tak długa praca z komputerem nie szkodzi moim oczom na tyle mocno, że powinienem stosować krople czy też okulary. Możecie polecić jakieś krople i dać mi radę, czy powinienem ich stosować?
89
Soczewki kolorowe / Odp: Okulary i soczewki kolorowe na zerówce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Agnieszka Płoskonka dnia Luty 20, 2017, 09:01:38 am »
Witam serdecznie,

kolorowe soczewki kontaktowe mogą korygować takie wady wzroku jak krótkowzroczność i nadwzroczność w zakresie od -9,0 do +6,0 Dioptrii, dlatego w przypadku występowania wady wzroku mieszczącej się w tym przedziale można stosować takie soczewki kontaktowe np. zamiennie z okularami (gdy potrzebna jest korekcja astygmatyzmu czy prezbiopii pozostaje równoczesne zastosowanie kolorowych soczewek kontaktowych o mocy 0 i okularów).
Należy pamiętać, że każde soczewki kontaktowe, również te kolorowe, wymagają dopasowania przez specjalistę.

Pozdrawiam: Agnieszka
90
Płyny pielęgnacyjne / Odp: basen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Agnieszka Płoskonka dnia Luty 20, 2017, 08:38:21 am »
Witam serdecznie,

dlatego, by zapobiec zgubieniu soczewek czy powikłaniom wywołanym znajdującymi się w wodzie niebezpiecznymi mikroorganizmami najlepiej jest stosować korekcyjne okulary pływackie.

Pozdrawiam: Agnieszka
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10