Autor Wątek: 2 tygodniowe czy miesięczne?  (Przeczytany 4111 razy)

adam89

• Newbie
  • *
2 tygodniowe czy miesięczne?
« dnia: Styczeń 22, 2009, 01:00:27 pm »
Witam. Od niedawna postanowiłem zamienić okulary na soczewki. Jestem więc początkujący w tych sprawach i proszę o pare rad od bardziej doświadczonych. :) Byłem na specjalnym badaniu i otrzymałem soczewki dwutygodniowe "Acuvue Advance z HYDRACLEAR™" Wszystko mi pasuje, powoli przyzwyczajam się lecz teraz chciałbym zamówić sobie takie same miesięczne. I tu pojawiają się pytania. 1) Między opisem oraz ceną soczewek dwutygodniowych i miesięcznych Acuvue Advance z HYDRACLEAR™" nie zauważyłem żadnej różnicy. 2) Czy są one do ciągłego noszenia czy do codziennego zdejmowania wieczorem i rano zakładania? 3) Czy kupując 12 sztuk (6 na lewe i 6 na prawe oko) wystarczą mi one na pół roku? (para na miesiąc) Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez adam89 »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:52:00 pm »
Acuvue Advance jest soczewką dwutygodniową i nie ma wersji miesięcznej, 6 par soczewek starczy Ci na 3 miesiące.  Są to soczewki to noszenia w ciągu dnia, nie poleca się spania w tych soczewkach.

Pytajcie lekarza co dostajecie do badania, jak się to nosi, jaki jest czas użytkowania takiej soczewki, pielęgnacja itp. To lekarz powinien udzielić Wam takiej informacji przy pierwszym badaniu. Poproście także, by lekarz zapisał Wam moce i rodzaj soczewki jaką macie dobieraną, oraz jej krzywiznę.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »