Autor Wątek: Zamglone widzenie- krople STARAZOLIN + soczewki ACUVUE Oasys  (Przeczytany 3923 razy)

Genco

• Newbie
  • *
Zamglone widzenie- krople STARAZOLIN + soczewki ACUVUE Oasys
« dnia: Luty 02, 2009, 09:53:28 pm »
Witam!

W zeszły piątek po założeniu szkieł kontaktowych poczułem ból w lewym oku - nic nadzwyczajnego, jakby lekkie podrażnienie pyłkiem kurzu. Zdjąłem, dokładnie przepłukałem i założyłem z powrotem. W drodze do szkoły stan niestety się pogorszył, wciąż czułem podrażnienie, a oko było całe przekrwione. Wstąpiłem do apteki i poprosiłem o jakieś krople. Farmaceutka zaproponowała Starazolin, kupiłem.

Wkropiłem  2 krople w podrażnione oko, zaczerwienienie zniknęło po ok. 30min jednak wciąż czułem podrażnienie.

Problem w tym, że nie zdjąłem szkieł a zgodnie z treścią ulotki "składnik konserwujący krople - chlorek benzalkoniowy uszkadza soczewki".

Krople stosowałem kolejno:
W piątek:
- 2 krople do lewego oka, ze szkłami
- 1 kropla / 1 oko, (trzy godziny później) ze szkłami
- 1 kropla / 1 oko, późnym wieczorem.

Sobota:
- 2 krople ze szkłami rano, lewe i prawe oko (tylko w lewym "mgła")
- 1 kropla / 1 oko ,wieczorem bez szkieł

Wtedy właśnie zorientowałem się że coś nie tak i przestałem stosować - sprawdziłem jeszcze raz ulotkę i znalazłem przyczajoną informacje o zakazie stosowania ze szkłami...  :roll:

Już po pierwszym zakropieniu widziałem lekką "mgłę" - rozproszenie światła. A przed zakropieniem - ciężko stwierdzić... oko piekło więc miałem je przymknięte.

Mgłą utrzymuje się oczywiście na oku, szkła zmieniłem w niedzielę.

Zamglenie wciąż się utrzymuje (już 4 dni).
Wprawdzie początkowo było bardziej widoczne, teraz przyjęło formę tęczowej, mglistej obwódki wokół świecących obiektów, ale od soboty żadnej poprawy.

Moje pytania:

Czy w wyniku "uszkodzenia" szkieł przez krople mogło dojść do jakiegoś rozkładu na szkodliwe dla oka substancje wywołujące "mgłę"?

Czy może to być wrodzona wada, która postanowiła ujawnić się w piękny piątkowy poranek? Może jaskra? albo zwykłe uszkodzenie? :(

Czekać aż przejdzie czy biec do okulisty?

Kilka słów o kroplach:
Starazolin:
10 ml kropli zawiera 5 mg chlorowodorku tetrahydrozoliny oraz substancje pomocnicze: chlorek sodu, edetynian disodu, chlorek benzalkoniowy, tetraboran sodu, kwas borowy, wodę do wstrzykiwań.

działanie w skrócie: tetrahydrozolina powoduje zmniejszenie małych tętniczek, co powoduje zmniejszenie przekrwienia i obrzęku spojówek.
Niepożądane działanie = niedotlenienie, podrażnienie spojówek, rzadziej: zaburzenie widzenia (Ale chyba nie na 4 dni?!), rozszerzenie źrenicy itd...

stosowanie - 1/2 kropli, 2/3 razy na dobę.

Jak już wspomniałem w tytule stosuję
soczewki ACUVUE OASYS firmy Johnson&Johnson, dwutygodniowe.

Soczewki nosze już od czterech lat, ACUVUE od dwóch, odwiedzam okulistę regularnie co ok pół roku (ostatnio w październiku). Niedawno zmieniłem płyn z "AMO Complete", przez który miałem często podrażnienia (alergia?) na "Opti-free".

Proszę Was o pomoc!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Genco »