Autor Wątek: Pytanko od początkujacego użytkownika  (Przeczytany 5766 razy)

kaczy_

• Newbie
  • *
Pytanko od początkujacego użytkownika
« dnia: Luty 25, 2009, 08:46:50 pm »
Witam kupiłem sobie miesięczne soczewki jestem dosc leniwy rano często zasypiam i nie zdąze ich założyć chciałbym wiedzieć czy te 30 dni to okres ważności od otwarcia czy po prostu ilośc dni przez ktore nosi sie soczewki z góry dzięki a tak pozatym to może mógłby mi ktoś polecic jakies sprawdzone wypróbowane szkła miesięczne lub 2 tygodniowe narazie mam jakies kupione od optyka ale zauważyłem że w sieci jest o wiele taniej
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez kaczy_ »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 09:25:35 am »
Kaczy soczewki miesięczne powinieneś wyrzucić po miesiącu użytkowania, niezależnie od ilości dni, przez które były użytkowane. Polecać soczewki jest bardzo ciężko, jest to sprawa bardzo indywidualna, jak poczytasz sobie kilka postów na tym forum to się przekonasz. Optyk powinien polecić Ci cos fajnego, w zależności od Twoich preferencji, wymagań, warunków użytkowania. Nie kupuj od razu całego opakowania soczewek, bo kiedy się okaże, że soczewka Ci nie służy wyrzucisz pieniądze do kosza. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »

kaczy_

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 07:33:57 pm »
Dzięki wielkie o to mi własnie chodziło jestem trochę świerzy w temacie ale myslę że jak poczytam to cos sobie wybiorę narazie bede uzywał tych które dał mi optyk sa w miarę wygodne i starczą mi na jakies 2 miesiace bo jak juz wcześniej pisałem czesto zdarza mi sie ich rano nie zakładać pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez kaczy_ »

sowa

• Newbie
  • *
Re: Pytanko od początkujacego użytkownika
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2009, 09:58:17 am »
A ja jako początkująca w temacie soczewek chciałabym spytać czy ktoś z Was orientuje się może do jakiej wady można dobierać soczewki ? Czy jeśli wada wynosi niemal -4 to jestem skazana tylko na okulary lub laserową korektę czy jest szansa dobrania u optyka soczewek ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

mateusz

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2009, 08:00:46 pm »
Witam

Generalnie wszystkie znane mi soczewki sa produkowane do -9 D, a niektore nawet do -20. Tak wiec przy wadzie -4 nie ma obaw - kazda soczewka jest produkowana w takiej mocy - trzeba tylko isc do okulisty zeby dobral odpowiednia i zapraszam na zakupy do www.szkla.com

pozdrawiam

Mateusz

agnieszka.b

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2009, 11:23:43 am »
Czyli jeżeli noszę soczewki miesięczne powiedzmy przez 20 dni, a potem do końca miesiąca zmieniam na okulary, to później mogę nosić soczewki przez dodatkowe 10 dni? Czy powinnam już otworzyć nowe?

aniula

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2009, 09:24:00 am »
Powinnaś otworzyć nowe, miesiąc co miesiąc, niezależnie od tego ile razy były noszone.