Autor Wątek: Czyżby źle dobrane?!  (Przeczytany 8315 razy)

babik

• Newbie
  • *
Czyżby źle dobrane?!
« dnia: Marzec 29, 2009, 09:42:54 pm »
Witam wszystkich,
mam taki problem:
czasami odczuwam jakby dyskomort. Zdarza się tak, że widzę jakby obraz zamazany z daleka, niewyraźny, muszę parę razy pomrugać i jest ten obraz inny... ostatnio też zauważyłem jakbym widział słabiej niż wcześniej. Soczewki noszę od listopada i myślę, że mam nie tak dobrane, dlatego zapisałem się do innej okuliski. Niestety wizytę mam 22.04.2009r. i to prywatnie już nawet. JAk myślicie, co może być powodem opisanych dolegliwości?
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Madakes

• Newbie
  • *
Re: Czyżby źle dobrane?!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2009, 04:48:21 pm »
Jaki masz typ soczewek? Zmieniasz regularnie? Ja przy moich dawnych Air Optix'ach odczuwałem dyskomfort i zamazywanie obrazu kiedy dobiegał koniec miesiąca noszenia danych soczewek. Po założeniu nowych wszystko było w porządku.

aniula

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2009, 05:22:05 pm »
Przyczyn takiego dyskomfortu może być kilka, główną przyczyną może być suche oko, źle dobrana soczewka, zanieczyszczona soczewka itp. Albo opisz nam jakie masz soczewki (rodzaj, moc, krzywiznę), kiedy to się dzieje, w jakich warunkach i jak długo na codzień funkcjonujesz w soczewkach, lub poczekaj na wizytę u okulisty i on powinien Ci pomóc. Pozdrawiam

babik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2009, 10:19:41 am »
A więc mam soczewki Air Optix, noszę je przez miesiąc tak jak trzeba (raz musiałem o jeden dzień przedłużyć). Uzywam soczewek o mocy -3 na każde oko, BC 8,6, DIA 14,2. Dzieje się to różnie, nie ma jakieś określonej pory i to jest właśnie problem też... soczewki mam na oczach ok. 12 godzin. Na okulistę czekam z niecierpliwością, będzie to ina okulistka niż dobrała te soczewki, ta ma renomę w mojej okolicy, jeśli chodzi o swoją "działkę", ustawiają się do Niej kolejki, więc takie kolejki oczekiwania...

babik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2009, 08:43:47 pm »
Witam ponownie,
a więc odświeże mój temat...
od tego czasu byłem już u okulisty i dostałem inne soczewki, bo tamte były ponoć za duże...ale w tamtych nie było też tak jak powinno być i ostatecznie dostałem z powrotem air optix, bo okulista powiedział mi, że narazie nie ma innych dla mnie, więc mam pochodzić w tych, być może się oko przyzwyczai... i tu właśnie powstał problem... jak nosiłem optixy na początku były te objawy, co pisałem w pierwszym poście, a teraz jakby ich już nie było, ale za to jest dyskomfort przy patrzeniu na różne rzeczy - obraz jest mniej wyraźny (efekt jakby za słabe). Okulista mi powiedził (teraz byłem, tak jak już pisałem u innej), że wzrok mi się stabilizuje, nie pogarsza się (proponował nawet operację laserową) jednak polecił małą zmianę na lewe oko, dał -3,25, a mówił nawet, że może być nawet -3,5. Pytanie, czy jak już raz nosiłem air optix, a potem miałem te inne soczewki, czy teraz ponownie oko musi sie przyzwyczaić do innych soczewek, czyli tych otixów? Czy jak wezmę, tak jak mówił okulista te -3,5 to będzie duża różnica, w końcu to tylko 0,25?
Pozdrawiam

aniula

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2009, 11:01:31 am »
Myślę, że z soczewką o -0,25 mocniejszą nie powinno być problemu, jeśli nosisz -3,25 i widzisz słabo weź -3,50, tym bardziej, że Optix to taka soczewka w której pacjenci często biorą trochę mocniejszą soczewkę by widzieć dobrze (taki jej urok). To, czy oko będzie musiało sie spowrotem przyzwyczaić do soczewki to kwestia indywidualna, ale myślę, że nie powinni być większych problemów. Pozdrawiam

babik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2009, 11:48:17 am »
A więc okulista poraz x razy już zmienił mi soczewki, twierdząc że w końcu musimy je dopasować... obecnie dał mi jakieś (nawet nie wiem jakie, bo nic nie ma napisane na nich) i zwiększył przy tym ostrość do -3,5 a reszta parametrów pozostała bez zmian. Doszedłem że lepiej widzę w tych o mniejszej średnicy, więc powiedział, że następne da mi do wypróbowania jeszcze mniejsze... ale przy tym wydaje mi się też, że one jakby jeszcze nie były tak ostre jak powinny i mówie okuiście to, a ona że jak nastepne damy o mniejszej średnicy i tyle samo dioptrii to będzie dobrze, bo to się dzieje tak od tego że przesuwają mi się jakoś po oku... zastanawia mnie tylko, czy w każdej soczewce będę czuł jakiś dyskomfort, czy w końcu znajdzie się jakaś do mnie... :/

progress4

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2009, 09:22:22 pm »
Witam!

Mam podobny problem do opisanego w tym temacie. Uzywam soczewek od okolo roku, zawsze kupowalem produkty firmy Baush & Lomb. Nie mialem z nimi zadnego klopotu. Ostatnio zamowione soczewki o tych samych parametrach, powoduja rozmazywanie. Problem ten wystepuje tuz po zalozeniu i trwa caly czas kiedy je nosze. Jedyne co pomaga to czeste mruganie co jest bardzo irytujace. Nie moge pozwolic sobie na slabe widze ze wzgledu na prace jaka wykonuje. Niestety przebywam obecnie w kraju w ktorym o dobrego okuliste bardzo trudno jak sie przekonalem, dlatego mam nadzieje ze na ty forum ktos mi pomoze. Z gory dziekuje!

aniula

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2009, 10:36:07 am »
Te same parametry nie oznaczają takiej samej soczewki. Są różne uśrednione krzywizny dla różnych soczewek, są różne materiały, różne konstrukcje i inne parametry charakteryzujące soczewki. Dla mnie prawdopodobnie masz problem z krzywizną, może soczewka jest za luźna lub za ciasna i stąd mruganie poprawia jakośc obrazu, który po chwili znów się zamazuje. Lepiej zawsze kupić jedną parę i wypróbować. Napisz nam jaki rodzaj (nazwę) soczewek nosiłeś z B&L a z jaką masz teraz problem. Pozdrawiam

babik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2009, 04:19:54 pm »
A więc jeszcze ja się wypowiem ponownie :)

A więc sprawa ma się tak... okulista dał mi kolejne soczewki na próbę i powiedział, że innych już nie ma i muszę z tych wszystkich jakieś już wybrac... w tych co teraz mi dał niestety sytuacja sie powtarza, a co gorsza szybko sie męczy wzrok i traci akomodację... nawet z bliska praca jest uciążliwa - czytanie gazety, ksiązki, komputer itp. dodatkowo nie wiem, czy przez te soczewki, czy jak ale mam wrażenie, że ostrość mi sie jakby pogorszyła...

Jestem umówiony na wizytę na 28.08 do tego czasu mam nosić obecne soczewki (tylko jest napisane na nich 55 UV)... na wizycie Pani doktor mówiła, że już sprawdzi wszystko, dopasuje już ostatecznie ostrość, itp. dotychczas najlepsze soczewki jak dla mnie były o średnicy 14,0 inne pani doktor sama mówi, że są albo za małe albo za duże i dlatego tak się dzieje... w tych o średnicy 14,0 jest zmniejszony ten dyskomfort, ale nie do zera...

Pytanie więc, czynaprawde tak trudno dobrać soczewki i czy owe objawy mogą być spowodowane też tm, że od paru miesięcy mam dobierane różne soczewki i oko "nie wie samo" do jakich soczewek ma się przyzwyczaić, czy to że one są teraz tak zmieniane w niczym nie przeszkadza, niczemu nie szkodzi?

Pozdrawiam!

progress4

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2009, 12:24:56 pm »
Jedyne parametry jakie moge podac to BC 8,4 rozmiar 14mm -1, teraz zakupilem B&L Softlens a poprzednio nosilem B&L Optima, czyli wg moich informacji ten sam produkt rozniacy sie jedynie nazwa. Efekt rozmazywania pomalu ustaje ale jedynie gdy patrze w dal. Problemem jest za to przeczytanie czegokolwiek a o pracy przy monitorze moge zapomniec. Na swoje nieszczescie nie posiadam zadnego opakowania, ulotki czy tez zadnych informacji na temat poprzenich soczewek, dlatego tez niemoge porownac ich bardziej szczcegolowo. Moje podejzenia to rozmiar tych nowcyh soczewek, nie jestem na 100% przekonany ze tamte mialy rozmiar 14mm. Na szczescie 1 wrzesnia lece do polski i mam zamiar odwiedzic okuliste, mam nadzieje ze to pomoze.

buh77

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2009, 07:33:07 pm »
Noszę soczewki już od grudnia i nie miałem żadnych problemów. Potem zaczęły mi czerwienieć oczy i soczewka zsuwała się z jednego oka. Teraz już mi oko nie czerwienieje,ale po chwili noszenia zsuwa mi się soczewka ale tylko z prawego oka. Nie wiem co robić,bo wtedy oko łzawi bardzo i widzę przez mgłę,nie mogę patrzeć w bok. Dodam,że noszę soczewki miesięczne zeiss lub johnson miesięczne. Proszę o pomoc!!!