Autor Wątek: J&J Acuve Oasis czy B&L PureVision?  (Przeczytany 5467 razy)

Kukizz

• Newbie
  • *
J&J Acuve Oasis czy B&L PureVision?
« dnia: Kwiecień 07, 2009, 09:33:28 pm »
Witajcie.
Sprawa wygląda następująco: soczewki noszę dosłownie od tygodnia, ale jako że do zakupów przez internet jestem przyzwyczajony to nie chce mi się tyłka ruszać do sklepu po soczewki - myślę sobie - kupię przez internet. Pytanie pojawia się następujące: jakie?
Od lekarza otrzymałem dwutygodniowe Acuve Oasis, ale nie do końca mi one odpowiadają, po kilku godzinach jest mi sucho na oku i generalnie nienajciekawiej. Myślę nad soczewkami PureVision, mają mase pozytywnych opinii toteż.. Chciałbym zapytać was, jak to jest. Ktoś z was nosi te soczewki? Jak sprawdzają się w faktycznym użytkowaniu?

No i kilka pytań nowicjusza:
Jest jakaś różnica pomiędzy płynami do uniwersalnymi do soczewek?
Jak często powinienem wymieniać pojemniczek na soczewki?
Co jaki czas powinienem wybrać się na kontrolę do lekarza?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Madakes

• Newbie
  • *
Re: J&J Acuve Oasis czy B&L PureVision?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2009, 10:56:22 pm »
Nie powinieneś zmieniać typu soczewek bez konsultacji z okulistą/optykiem. Każda firma produkuje inne soczewki, a co najważniejsze różnią się one średnicą, materiałem i krzywizną bazową. Jeżeli już bardzo chcesz zmieniać soczewki to poszukaj czegoś w ofercie J&J, ale nie 'przeskakuj' do innej firmy. A tak w ogóle, nie powinieneś oceniać obecnych soczewek po tygodniu ich użytkowania, oko może się do nich przyzwyczajać nawet przez 2 tygodnie (sam tak miałem, ale ja akurat noszę miesięczne). Radzę poczekać, start z soczewkami prawie nigdy nie należy do najprzyjemniejszych :)

aniula

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2009, 09:43:19 am »
Madakes ma rację, nie zmieniaj soczewek bez konsultacji z okulistą, bądź optometrystą, soczewki powinny być dopasowane rzez specjalistę. Ponieważ Pure Vision i Oasys różnią się od siebie chociażby w miękkości i grubości, to to właśnie może Ci przeszkadzać. Pozatym, jeśli czegoś nie próbowałeś, to nie kupuj od razu całego opakowania, które w necie zakupić musisz, więc rusz tyłek do sklepu, jeśli uparcie chcesz sam sprawdzać, kup jedną parę :). Pojemniczek na soczewki wymieniamy najlepiej co miesiąc, ale nie częściej niż co 3 miesiące. Nie myjemy go wodą, nie gotujemy itp. Kontrola u okulisty powinna się odbyć po pierwszym dopasowaniu po 2 tygodniach lub po miesiącu, ci mądrzejsi lekarze proszą pocjentów na krótką bezpłatną kontrolę po 2 tygodniach, następne wizyty powinny odbywać się conajmniej co pół roku. Płyny różnią się od siebie składen, terminem przydatności po otwarciu, zawartością składników dodatkowych takich jak np. prowitamina B5, czy hialuronian sodu itp. Wszystkimi płynami powinno się soczewki czyścić mechanicznie, nieważne, że jest napisane "NO RUB". w ulotce można doczytać więcej informacji. Pozdrawiam

Kukizz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2009, 08:01:27 pm »
Ha! Drodzy przyjaciele, pojawiam się tu znowu by wam coś powiedzieć - tak jak mi doradziłaś, najpierw zakupiłem jedną parę i soczewki te się okazały od sto tysięcy razy lepsze! Tych w ogóle nie czuję na oku! Dokupiłem do nich płyn No  Rub Eyeye i jest naprawdę super. ^^" Pozdrawiam!