Autor Wątek: Zabarwienie soczewek  (Przeczytany 3684 razy)

anitasz30

• Newbie
  • *
Zabarwienie soczewek
« dnia: Kwiecień 20, 2009, 05:15:05 pm »
Czy wszystkie soczewki sa obecnie lekko zabarwiane na niebiesko? Wymienilam  Iweary na Acuvue Oasys i te ostatnie maja jeszcze bardziej blekitny kolorek...niby nic takiego, ale troche mnie to denerwuje :) Jedno trzeba im przyznac: sa o niebo lepsze niz Iwear'y - w ogole nie czuje ich na oku od pierwszego dnia noszenia. Chcialam wyprobowac Pure Vision ale powiedziano mi ze one sie dla alergikow nie nadaja i polecono mi wlasnie Oasys. Czy sa jakies soczewki - podobne w "budowie" do oasys - ale nie barwione? Temat moze glupi, ale naprawde drazni mnie ten niebieskawy kolorek na bialej czesci oka :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Zabarwienie soczewek
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2009, 09:51:39 am »
Większość soczewek jest barwiona, soczewki J&J na niebiesko, PV na zielono, Optixy chyba nie są podbarwiane, dla alergików najlepsze są soczewki jednodniowe. Jeśli będziesz nosić PV lub Optix tylko w dzień, to nie będzie problemu,tak samo jak z Oasys, najlepiej skrócić czas użytkowania w ciągu dnia do minimum, używać kropli nawilżających, które będą pomagały wypłukiwać pyłki i zanieczyszczenia spod soczewki, kiedy zauważysz u siebie odczyn alergiczny, początek stanu zapalnego, rezygnujesz z soczewek i przerzucasz się na okulary, lub jednodniówki, staraj się także nosić okulary przeciwsłoneczne, najlepiej dość mocno zabudowane, by ograniczyć dostawanie się pyłków i kurzu do oczu. Jeśli przyjmujesz leki przeciwalergiczne zajżyj do okulisty powiedz mu o tym, powiedz, że nosisz soczewki, może coś poradzi.

Madakes

• Newbie
  • *
Re: Zabarwienie soczewek
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2009, 12:37:44 pm »
Niestety Optix'y też są zabarwiane i nie martw się, mnie to też denerwuje :P Nie wiem, czy są jakieś soczewki całkiem przezroczyste. To jest taki głupawy chwyt reklamowy producentów, że niby zabarwienie ułatwia manewrowanie soczewkami, tak jakbym trzymał je w szklance z płynem i nie mógł ich znaleźć...