Autor Wątek: Soczewki 1dniowe/2tygodniowe?  (Przeczytany 7153 razy)

powcernacy

• Newbie
  • *
Soczewki 1dniowe/2tygodniowe?
« dnia: Kwiecień 23, 2009, 10:35:18 am »
Witam

Mniej więcej od roku używam soczewek kontaktowych. Poszedłem na badanie w Vision Express i tam dowiedziałem się, że do moich oczu nadają się tylko soczewki jednodniowe lub w najgorszym razie dwutygodniowe. Dostałem odpowiednie "recepty" i nosiłem soczewki - najpierw Focus Dailies (-1,25/-2,25, promień 8,6) - byłem bardzo zadowolony, później próbowałem 2tyg, polecili mi Iwear 2week o promieniu 8,7. Pani okulistka powiedziała że 8,7 to tak "na siłę" będzie pasować, bo nie mają dokładnie dopasowanych dla mnie. I faktycznie, soczewki dwutygodniowe okazały się bardzo niewygodne. I teraz, po długim wstępie, moje pytanie: Przeglądałem forum i wiem już, że parametry takie jak moc i krzywizna to za mało żeby dobrać wygodne soczewki. Ale czy to wszystko oznacza, że budowa moich oczu "skazuje" mnie na noszenie tylko jednego typu soczewek? Czy dobierając np. soczewki 2tyg o krzywiźnie takiej jak jednodniowe, mam szanse, że będą wygodniejsze? Czy musiałbym wypróbować kilka innych typów soczewek, czy po prostu mam takie oczy, że tylko jednodniowe i koniec?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

mateusz

• Administrator
  • Newbie
Re: Soczewki 1dniowe/2tygodniowe?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2009, 07:41:35 pm »
Witam

I wear 2 tygodniowe to nic innego jak Acuvue Advance. Nie jest to najnowsza soczewka (choć tez nie taka zła). Proponuje Ci żebyś przy następnej wizycie poprosił o sprawdzenie czy możesz nosić soczewki Acuvue Oasys. Jest to jedna z najnowszych soczewek i wiele osób bardzo ja chwali.
pozdrawiam

Mateusz

karola1443

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2009, 09:51:42 pm »
Dziwne, po raz kolejny słysze, że Soczewki Acuvue Oasys sa nowsze i lepsze od Advence, ale ja poprostu nie mogę w ich używać, bo od  razu mam bóle oczu i zaczerwienienia, a krople ie pomagają.

aniula

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2009, 09:54:50 am »
Nie wszystko wszystkim pasuje, Ty jesteś przykładem. Jeśli Advance noszą Ci się dobrze, to super, ja znam osobiście wiele osób, które noszą Oasys, przerzuciły się na nie z innej soczewki i są bardzo zadowolone, ale znam też takie, którym podobnie jak u Ciebie Oasys nie dała się nosić nawet przez godzinę. Czasem zdarzało się, że osoby noszące Oasys na co dzień chciały spróbować Advance i skutek był nieprzyjemny.

Kukizz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2009, 12:21:13 pm »
Powiem ci szczerze, że ja na początku dostałem właśnie Acuvue Oasys i też nie moge powiedzieć o nich nic specjalnie dobrego. Po przejściu na B&L Pure Vision, wszystkie moje problemy z soczewkami minęły. Proponuję skonsultować się też z innym okulistą, z zapytaniem czy możesz nosić inne, czy jest faktycznie tak jak ci powiedzieli w VisionExpress.

mateusz

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:50:49 am »
Witam
Wyglada na to ze sie pomylilem. Dostalem informacje od firmy Johnson&Johnson ze dwutygodniowe iWeary to nie sa soczewki Acuvue Advance. Czy moze zatem ktos wiec jakie soczewki kryja sie za ta nazwa?

pozdrawiam

Mateusz

Madakes

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:07:30 pm »
Wiem, że miesięczne IWear'y to na pewno Air Optix, więc pewnie wszystkie IWear'y są produkowane przez Ciba Vision. Z resztą Vision Express po prostu zakleja etykiety Air Optix'ów swoją nazwą i to by było na tyle.

aniula

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2009, 11:13:36 am »
IWear XR Comfort to Optixy, resztę najlepiej byłoby rozszyfrować  po materiale, uwodnieniu, krzywiźnie i srednicy. Mi się wydaje, że te dwutyg. to może Acuvue 2? ale to tylko przypuszczenia.

mateusz

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2009, 03:58:31 pm »
mnie się wydawało ze to Acuvue Advance'y, ale dostałem info bezpośrednio od Johnsona ze nigdy nie produkowali soczewek pod prywatna marka
może to jednak jakaś Ciba stara?
pozdrawiam