Autor Wątek: rada  (Przeczytany 4361 razy)

lukas8504

• Newbie
  • *
rada
« dnia: Kwiecień 06, 2009, 07:38:30 pm »
witam, czy moze mi ktos doradzic?
chcialbym zakupic soczewki miesieczne takie ktore dobrze sie nosi i nie czuc ich na oku po calym dniu noszenia. Do tej pory uzywalem ivear a vision express ktore sa totalna porazka, pozniej J&J acuvear z hydraclear ktore swietnie sie nosi ale sa na dwa tygodnie wiec ich eksploatacja jest dosc droga. A teraz nosze B&L soflens 36 ale szczypia mnie w nich oczy po paru godzinach noszenia.
prosze o rade
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Anjali

• Newbie
  • *
Re: rada
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2009, 05:20:28 pm »
Trudno coś doradzić, bo dla każdego oka jest inna soczewka i soczewki dobiera optometrysta. Ale możesz spróbować Proclear lub Biofinity. Te mam sprawdzone. Są miesięczne i dobrze się je nosi, nawet po kilkanaście godzin. Ale to okulista zdecyduje, czy parametry tych soczewek są dla Twojego oka.

Madakes

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2009, 10:50:49 pm »
Ja ze swojej strony polecam Ciba Vision Air Optix Aqua. Jest to ulepszona wersja standardowych Air Optix (przy okazji tych samych Air Optix'ów używa Vision Express pod nazwą IWear). Różnica pomiędzy zwykłymi, a tymi z systemem Aqua jest diametralna. Air Optix Aqua nie czuję na oku czasem przez cały dzień (nawet przez 14h), więc są godne polecenia, jeżeli chodzi o mnie :D

Olenka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2009, 09:18:30 pm »
Z tego co wiem to Air Optix Aqua to to samo co wcześniejsza wersja. Nie ma różnicy w soczewce, poza tym, że soczewka pływa w płynie z hialuronianem sodu. Porównajcie opisy. Jak ktoś potrzebuje to lepiej jest kupić sobie krople do oczu z hialuronianem albo płyn do pielęgnacji.
Pozdrawiam

Madakes

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2009, 12:27:14 pm »
Nie wydaje mi się, że jest tak jak napisałaś. Odczuwam ogromną różnicę pomiędzy Air Optix, a Air Optix Aqua. Jak nawet zakładam soczewkę to czuję, że jest ona bardziej śliska od poprzedniczki. Akurat hialuronian nie ma tu za dużo do rzeczy, bo wcześniejsze Air Optix też trzymałem w płynie z hialuronianem. Jestem przekonany, że Aqua mają dodatkowe nawilżenie. Odczuwam to też przy noszeniu, bo mogę w nich przechodzić cały dzień bez żadnego dyskomfortu, czego nie mogłem robić z Air Optix'ami.