Autor Wątek: CO DO WAŻNOŚCI - PILNE!  (Przeczytany 5088 razy)

prince.ss

• Newbie
  • *
CO DO WAŻNOŚCI - PILNE!
« dnia: Maj 19, 2009, 10:46:36 am »
Witam,
jestem użytkowniczką soczewek. Mam pytanie dotyczące daty, własnie otrzymałam soczewki BIOXY DAILY firmy EYEYE, chciałam ich wypróbowac, gdyż jestem po wielomiesięcznych reakcjach alergicznych na soczewki (zapalenie spojówek, chora rogówka, wieczne zaczerwienienia itp). Nie jestem skłonna więc do noszenia 1dniowych soczewek przez cały miesiąc(30szt w opakowaniu), a te które dziś otrzymałam, data ważności kwalifikuje się do 2009/07! Czy to znaczy, że mogę je nosić do 30.06.2009, czy do 31.07.2009. Pierwsza raz mam taki "problem" z przesyłki ze szkla.com , gdyż zawsze otrzymywałam soczewki ważne do 2011. Czekam na odpowiedzi, bo nie wiem, czy wtedy mam się zareklamować. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

mateusz

• Administrator
  • Newbie
Re: CO DO WAŻNOŚCI - PILNE!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2009, 11:01:21 am »
Witam

Moze je Pani na pewno nosic do konca lipca. Jezeli jednak obawia sie Pani o swoje oczy to prosze je do nas odeslac wraz z krotka notka - wymienimy je na pudelko z dluzsza data.

pozdrawiam

Mateusz

prince.ss

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2009, 11:13:53 pm »
Dziękuję za odpowiedzieć, jeśli do końca lipca to wspaniale. Co do soczewek, załozyłam je dziś pierwszy raz, fajnie, że tak długo nie było uczucia "suchego oka", ale OTWIERANIA ICH to istna makabra skaleczyłam 3 palce, ten plastik starsznie się wbija i "demonstracja w środku opakowania" to nie zabardzo adekwatna, dlatego jednak polecam soczewki Daily lub Acuve. ;) Pozdrawiam.

mateusz

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2009, 07:36:07 pm »
Witam

Rozmawialem dzisiaj z dystrybotorem soczewek i dowiedzialem sie ze soczewki biokompatybilne (m.in EYEYE bioxy) miały do tej pory termin przydatnosci 3 lata, ale obecnie soczewki te (od niedawna) maja przedłużony termin do 5 lat. Wszystkie nowo produkowane blistry sa juz datowane na 2014 r. Tak wiec bez obaw mozna nosic te soczewki nawet pare miesiecy po ich dacie waznosci (oczywiscie mowie o partiach datowanych na 3 lata).

pozdrawiam

Mateusz