Autor Wątek: problem.  (Przeczytany 7150 razy)

xmissxpoisonx

• Newbie
  • *
problem.
« dnia: Czerwiec 28, 2008, 07:42:11 pm »
Witam. Mam taki problm : wyjechalam na jeden dzien. zapomnialam plynu i pudeleczka na soczewki. jak mam je przechowac przez noc aby nic im sie nie stalo? czy np zostawic je na noc w wodzie? prosze oszybka odp ! :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez xmissxpoisonx »

Brusta

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2008, 03:36:22 pm »
Soczewki nigdy nie mogą mieć kontaktu z wodą. Można je przechowywać tylko w płynie do soczewek. Niektóre soczewki mogą w takiej sytuacji zostać na oku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Brusta »

ckulagow

• Newbie
  • *
Re:
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2009, 11:32:32 am »
Cytat: "Brusta"
Soczewki nigdy nie mogą mieć kontaktu z wodą. Można je przechowywać tylko w płynie do soczewek. Niektóre soczewki mogą w takiej sytuacji zostać na oku.
Brusta nie przesadzaj, czasami jak jest sytuacja awaryjna to trzeba sie "jakoś" ratowac.....
ja tez kiedys zapomniałem płynu i pojemniczków do soczewek, polazłem do najbliższej apteki i kupiłem roztwór soli fizjologicznej (duza plastikowa przezroczysta butelka za jakieś 3 pln chyba !) i spokojnie soczewki sobie przeleżały całą noc, a jako pojemniczek to juz sobie można wziąść cokolwiek, np 2 kieliszki (do wódeczki !) i zostawic tam soczewki tylko przykryć czyms na noc żeby sie nie kurzyło !
OCZYWISCIE jest to metoda tylko powtarzam AWARYJNA !!! i prosze nie traktowac tego jako normalny sposób na przechowywanie soczewek ....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Monev

• Newbie
  • *
Re: problem.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2009, 05:12:09 pm »
Sol fizjologiczna da rade, gdyz jest to roztwor obojetny i nie zaszkodzi soczewka. W samej wodzie lepiej nie zostawiac.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »