Autor Wątek: SOCZEWKI a ZEZ  (Przeczytany 5574 razy)

meeeaaa

• Newbie
  • *
SOCZEWKI a ZEZ
« dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:55:29 pm »
Witam,jest to temat wstydliwy ale cóż...na pewno ktoś ma z was zeza...ale chyba każdej lasce < ładnej> jest lepiej bez okularów, ale to one choć trochę korygują a jak się jest bez okularów to błe.....sami wiecie...Dlatego wpadłam na tak wspaniały pomysł by zakupić sobie soczewki :D Tylko nie wiem czy to dobry pomysł, czy możne są jakieś przeciwwskazania ??
A może ktoś kto czyta mój tekst ma właśnie zeza i nosi soczewki ?? Jeśli tak to bardzo proszę o rade jakąś wskazówkę..

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

stachoin001

• Newbie
  • *
Re: SOCZEWKI a ZEZ
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2009, 11:05:54 am »
Wg, mnie jeśli zez jest niewidoczny w okularach to taki sam efekt można uzyskać stosując soczewki.
Chciałbym dowiedzieć się jakie nosisz okulary(moce)??
Wiem to na przykładzie mojego znajomego, bez soczewek czy okularów, duży zbieżny zez w prawym oku, po założeniu soczewek praktycznie niewidoczny.

meeeaaa

• Newbie
  • *
Re: SOCZEWKI a ZEZ
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2009, 06:44:23 pm »
Mam zbieżnego zeza w lewym oku, widać go przez okulary..
A moce to prawe +2,0 lewe +2,5 .
Zastanawiam się czy porozmawiać o tym z okulistą ale już kiedyś o to pytałam i stanowczo mi odradził, więc teraz nie chce zaczynać tematu. Ale znów z drugiej strony tak bardzo chciałabym mieć soczewki a nie okulary...W końcu będzie taki sam efekt jak w okularach to jeżeli widać go w okularach to  soczewkach również. A ja przynajmniej będę zadowolona :D
A może bez żadnych konsultacji zamówić soczewki przez internet ??