Autor Wątek: Pierwszy raz  (Przeczytany 6399 razy)

Jerzy

• Newbie
  • *
Pierwszy raz
« dnia: Czerwiec 25, 2009, 12:00:20 pm »
Witam, 27 lipca będę miał wizytę u okulisty, bo zaczyna mi słabnąć wzrok (tracę ostrość na dalekich dystansach ).
Prawdopodobnie okulista wypisze mi ostrość szkieł do okularów, ale ja stanowczo wolałbym soczewki kontaktowe. No wiecie - są dyskretniejsze, a ja nie czuje się komfortowo w towarzystwie kiedy mam okulary ( tu mówię o przeciwsłonecznych). Tym bardziej, że te od okulisty musiałbym nosić codziennie, i jakoś nie wyobrażam sobie mnie w okularach. Szczerze mówiąc boję się ich założyć, nie wiem jaka będzie rekcja innych, no i jak będę wyglądał. Dużo jeżdżę na rowerze, uprawiam bieganie, czasami gram w siatkówkę, i szczerze mówiąc okulary przeszkadzają mi w tym ( te przeciwsłoneczne). Moja matka i siostra sa przeciw, zasłaniają się zbyt dużymi kosztami takich szkieł kontaktowych. Czy utrzymanie zakup i utrzymanie takich szkieł jest naprawdę taki bardzo drogi ? Widziałem tutaj szkła miesięczne za 46 złotych, i szkła kwartalne za 64 złotych, + cena płynów pielegnacyjnych 14 złotych (czy płyny nalezy wymieniać co miesiąc? ) no i jakich pojemniczek za 10 zlotych. Przy czym pojemiczek kupuje tylko raz no płyn dopoki sie skonczy. 64 zlotych na trzy miesiace to chyba nie jest tak dużo prawda? Czy faktycznie utrzymanie soczewek to takie wysokie koszty ? Czy zakup soczewek tutaj to dobry pomysł ? (czy lepiej te które zaleci okulista za 170 złotych? )

Proszę o wyrozumiałość i czekam na wasze porady.
Z góry dziękuję i przepraszam za ewentualne błędy.
Pozdrawiam, Jerzy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Pierwszy raz
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2009, 10:48:19 am »
soczewki kontaktowe są bardziej komfortowe (sport) i dyskretne niż okulary, wybierz sie od razu do okulisty, który zajmuje się i soczewkami i okularami. Koszt soczewek w skali roku może wynieść tyle co koszt porządnych okularów. Średnio wychodzi to ok 50 zł na miesiąc, przy dobrych promocjach można go jeszcze obniżyć. Płyn wymieniasz w pojemniku codziennie, pojemnik conajmniej raz na 3 miesiące (najlepiej co miesiąc), a soczewki zdecydowanie polecam ale nie trzymiesięczne. Nie słuchaj mamy i siostry, bo to nie ich oczy, to Ty masz dobrze widzieć ale i czuć się komfortowo. Okuliści nieraz sporo zarabiają oszukując klientów - sprzedają dokładnie to samo co kupisz w każdym sklepie pięć razy taniej. Pozdrawiam

maciek11

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2009, 05:26:05 pm »
Chciałbym się dowiedziec cos o wymianie pojemników do soczewek. Czy ich wymina jest konieczna, a jeśli tak to w jakim zakresie czasowym?
Z góry dziękiuje:)

czejkop

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:42:29 pm »
Witam po raz pierwszy!,

niedługo zamierzam udać się do okulisty, noszę (a w zasadzie powinienem, podczas jednego norweskiego wypadu spadły do fiordu... ;) ) okulary okolo -1.25 na obu oczach.
Jak widać, prowadzę raczej ekstremalny tryb życia ;), uprawiam dużo sportów, podróżuję, a do tego jestem informatykiem (że niby są nudni?).
Nie jestem pewien, czy mój okulista zajmuje się też soczewkami. Bo jak pewnie się Szanowni Forumowicze zorientowali, soczewki są dla mnie wybawieniem.
Jak się załatwia pierwsze soczewki? Pójdę do normalnego okulisty, zrobi badanie wzroku i...? Zaznaczę, że przyszedłem w sprawie okularów, a właściwie soczewek. Jeśli powie, że się tym
nie zajmuje, to...?

Czyli, reasumując, jak załawić pierwsze w życiu soczewki?

Pozdrawiam serdecznie!

maciek11

• Newbie
  • *
Do pytania powyżej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2009, 10:35:20 pm »
Większość okulistów zajmuje się i okularami i soczewkami, ale jeśli trafił ci się "jedynak" nie przejmuj się. Ja wyczynowo uprawiam piłkę nożną i soczewki były mi zbawieniem tak jak Tobie są potrzebne teraz. Jeśli nie będzie załatwiał soczewek (lepiej dowiedz się przed wizytą, np. zadzwoń do swojego specjalisty) zarejestruj się do takiego który jest w stanie ci je załatwić. Poinformuj okulistę przed wizytą, o zaistniałej sytuacji i o tym że chcesz nosić soczewki. Po badaniu będziesz miał jakieś 2 dni do odbioru. Okulista wybierze jaki rodzaj będzie dla Ciebie odpowiedni. Następnie czeka Cię najciemniejsza strona dla początkującego "soczewkowicza" nauka zakładania! Nie wypuszczą Cię lub po prostu nie wydadzą Ci soczewek jeśli nie założysz ich i nie zdejmiesz przynajmniej raz. To najgorsze szczególnie dla osób aktywnych tak jak my bo wnioskuje że nie jesteś za cierpliwy:) Cenną wskazówką powinno być dla Ciebie to, żeby soczewką celować w tęczówkę (ciemną część oko) to ważne bo czasami zapominają o tym przypomnieć specjaliści, a soczewka do innej części oka po prostu nie przyklei się!

~Pozdrawiam~:D