Autor Wątek: wielkość tęczówki  (Przeczytany 8016 razy)

Lisa

• Newbie
  • *
wielkość tęczówki
« dnia: Październik 30, 2007, 09:00:12 pm »
ile milimetrów mniej więcej ma "nowa" tęczówka na soczewce? zależy mi na tym, aby trochę powiększyć swoją własną ;), więc przymierzam się do kupna kolorowych soczewek. dodam jeszcze że moja tęczówka ma około 10 mm.

i czy przy gorszym oświetleniu, gdy źrenica się powiększa istnieje możliwość, że się widzi jak przez dziurkę od klucza??
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Lisa »

orbitka71

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2008, 06:21:24 pm »
jezeli chodzi własnie o wielkosc teczówki to ja mialam z tym niestety duze problemy.
bo o d dawna zamierzalam sobie kupic kolorowy soczewki! mam niebiesko-zielone oczy a marzyłam o brazowwych. w koncu udało mi sie je dostac i okazało sie ze nie da rady w nich chodzic :(

na co dzien nosze soczewki korekcyjne takze jestem przyzwyczajona no ich noszenia. chodzilo o kweste szerokosci tenszowki na soczewce. byla ona za duza. ja mam naprawde duze zrenice (bylam na badaniu u optyka i powiedzial mi ze rzeczywiscie sa rozszerzone ale jeszcze mieszcza sie w granicach i nie powinnam sie tym przyjmowac) ale przez to tenczowka na soczwce przyslania moja zrenice a co za tym idzie nic prawie nie widze, poza tym bardzo podraznia w ten sposob oko.

nigdy nie słyszałam o rozmarach tenczowek kolorowych seczewek wiec watpie ze takie cos istniało. a powinno... Kupowalam soczewki w dobrym salonie z soczewkami i przy zamawianiu ich pani tez nie pytala o szerokosc moich tenczówek/źrenic takze mniemam ze jest tylko jeden taki rozmiar :(

a co do pytania Lisy
to wydaje mi sie ze prz mocnym natezeniu slonca kiedy nasza zrenica sie kurczy a tenczowka rozszerza to wtedy "nasz kolor oczu" moze wyjsc za granice "koloru soczewki". A gdy zrobi się ciemno i nasza źrenica się rozszerzy to mogą być takie problemy jak opisywałam moje doświadczenie powyżej

jezeli ktos posiada jakas inna wiedze na ten temat to prosze o odpowiedz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez orbitka71 »