Autor Wątek: Szczypanie, ból, pieczenie...  (Przeczytany 5791 razy)

kayka

• Newbie
  • *
Szczypanie, ból, pieczenie...
« dnia: Sierpień 23, 2009, 09:09:41 pm »
Witam!
Noszę soczewki od trzech tygodni. Mam astygmatyzm, zeza, jestem dalekowidzem. Aktualnie mam soczewki Ciba Vision 4,0 (miesięczne) i 4,5(trzymiesięczne). Ponieważ miałam problem z ostrym widzeniem słabszego oka udałam się do okulisty, ten zamówił mi mocniejszy szkła i tym razem obie miesięczne (trzymiesięczna była dla mnie za duża, przez to nie widziałam dobrze). Jeszcze ich nie odebrałam, więc na razie chodzę w "starych".
Niestety dziś rano chciałam je założyć. Z tą lepszą (prawa)nie miałam jak zwykle problemu, natomiast gorszą (lewa) założyłam po trzeciej próbie i od razu kolana ugięły mi się z bólu. Oko piekło, kuło, szczypało. Nie mogłam otworzyć oczu, żeby zobaczyć co jest nie tak. Pomyślałam, że może się zawinęła, więc spróbowałam dosyć energicznie i mocno rozmasować, ale niestety nie pomogło. Klęcząc na podłodze próbowałam wyciągnąć jak najszybciej z oka, w końcu się udało, ale oka nadal nie mogłam otworzyć, wyczułam, że boli mnie cała górna powieka z dużym nasileniem na prawy górny kącik. Jak już trochę doszłam do siebie, obejrzałam gałkę w lustrze, była cała przekrwiona, powieki od wew też, żadnego ciała obcego nie widziałam, zarówna na szkle jak i oku. Cały dzień bolało, aktualnie tylko jak dotknę, czyli coś tam się poprawiło. Nie próbowałam wkładać jeszcze raz i póki co nie spróbuję. Jutro mam iść do okulistki, ale wolałabym poznać też inne opinie.
Soczewka była czysta (przynajmniej tak myślałam).
Całą noc leżała sobie w pudełeczku zanurzona w płynie (Solo Care Aqua).
Ręce czyste.
Na pewno na dobrą stronę zakładałam.
Co się mogło stać? Czy rzeczywiście mogła mi się mocno zawinąć przy wkładaniu (wprawdzie mówiąc zrobiłam to trochę chaotycznie, ponieważ już zaczęło trochę piec) i tym sposobem zakłuć gałkę?

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam, K.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »