Autor Wątek: Noszenie soczewek i kataru - skutek widzenie przez mgłę???  (Przeczytany 5668 razy)

dorotka8999

• Newbie
  • *
Noszenie soczewek i kataru - skutek widzenie przez mgłę???
« dnia: Sierpień 28, 2009, 12:51:57 pm »
Noszenie soczewek zawsze wydawało mi się takie bez problemowe, oczywiście wiedziałam że wiąże się to z pewna odpowiedzialnością bo trzeba o nie dbać ( mam na myśli czyszczenie soczewek, mycie rak przy ich zakładaniu itp), ale nie zdawałam sobie sprawy z tego że mogę mieć aż tyle problemów. Pierwsze soczewki założyłam po raz pierwszy tydzień temu. I już następnego dnia wydawało mi się że coś jest nie tak. Lewe oko było ok ale w prawym czułam jakbym miała soczewkę założona na lewa stronę chociaż tak nie było. Czytałam że początkowo czuje się jakby w oku było ciało obce i dlatego myślałam że oko musi się przyzwyczaić. Kiedy następnego dnia znowu miałam ten problem ale tylko z prawym okiem to postanowiłam zdjąć soczewki i odpocząć od nich na jeden dzień. Gdy spróbowałam ponownie to okazało się że nie tylko wciąż się moje prawe oko nie przyzwyczaja się, ale jeszcze zaczyna mnie swędzić w rogu oka. Zdjęłam soczewki ponownie. Kiedy w nocy czytałam do późna cały czas miałam katar (niezbyt przyjemny bo strasznie wodnisty). Rano kataru już nie było, ale sporadycznie wciąż pojawiała się wodnista wydzielina z nosa. Zaczęłam się niepokoić tym że prawa soczewka mnie uwiera wiec wybrałam się do mojego optyka i dostałam inne soczewki (poprzednie nie były uszkodzone ale okulistka stwierdziła że powinnam spróbować innych soczewek). U optyka było wszystko w porządku. Dopiero jak wróciłam do domu okazało się, że i owszem nie przeszkadza mi ta soczewka w prawym oku, ale widzę jak przez mgłę. W nocy oczywiście znowu się smarkałam, a w dzień częściej niż ostatnio. Dzisiaj już prawie jestem pewna, że to delikatne przeziębienie bo katara jest w ciągu dnia coraz większy i zastanawiam się czy to moje widzenie przez mgłę na prawe oko po założeniu soczewek może być skutkiem noszenia soczewek podczas kataru (nawet tak lekkiego jak u mnie)????  Proszę was o poradę bo zaczynam się niepokoić że do końca życia jestem skazana na okulary których tak nie znoszę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »