Autor Wątek: Proszę o pomoc !  (Przeczytany 5656 razy)

karwec

• Newbie
  • *
Proszę o pomoc !
« dnia: Wrzesień 02, 2009, 06:45:41 pm »
Witam :) Postanowiłam zacząć nosić soczewki kontaktowe , byłam w poniedziałek u okulisty i pani doktor dała mi soczewki 2 tygodniowe firmy Johnson & Johnson
Już  we wtorek miałam problem z soczewka w prawym oku ponieważ soczewka przemieszczała się po nim  nie dość że miałam poczucie dyskomfortu to obraz był bardzo zamglony. Postanowiłam się nie poddawać ale dziś było tak samo w dodatku  gdy zmywałam makijaż pod wpływem tarcia wacikiem a było ono naprawdę delikatne (zmywałam tusz na rzęsach) obydwie soczewki przemieściły się pod powiekę i prawa i lewa tak , że nie wiedziałam gdzie są... , szukałam ich na źrenicy ale nie mogłam znaleźć.. po pewnym czasie i "dłubaniu" w oku udało mi się cudem wyciągnąć najpierw lewą  która znajdowała się bardzo u góry zgięta pod powieką a potem prawą w podobnym położeniu pod prawą powieką na oku . (gdyby nie udało mi się cudem ich wyciągnąć to musiałabym się zgłośić pewnie do okulisty znow , naprawdę się przestraszyłam)   Czy to jest normalne zachowanie soczewek , czy ktoś miał a może ma podobny problem?

proszę o pomoc !
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Kulpix

• Newbie
  • *
Re: Proszę o pomoc !
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2009, 10:23:01 pm »
Nie sądzę, żeby to było normalne zachowanie soczewek. Soczewka ma siedzieć na oku i nie ma prawa wypadać. Może pani doktor dobrała Ci zły rozmiar soczewek? Lepiej ich nie noś, tylko zgłoś się do lekarza ponownie. Złe soczewki mogą bardzo uszkodzić oko. Takie moje zdanie.

dorotka8999

• Newbie
  • *
Re: Proszę o pomoc !
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2009, 08:45:18 am »
To wszystko dlatego że nie masz pojęcia o tym że nie wolno zmywać makijażu zanim wcześniej nie zdejmiesz soczewek. Poczytaj lepiej te przeróżne książeczki dodawane do pierwszych soczewek ;)