Autor Wątek: Zabrudzenia wewnątrz soczewekprzy zakładaniu  (Przeczytany 7241 razy)

Redgard

• Newbie
  • *
Zabrudzenia wewnątrz soczewekprzy zakładaniu
« dnia: Maj 02, 2009, 05:42:56 pm »
Witam,
jeśli ten temat już był to przepraszam. Otóż jest taki denerwujący problem: myję dłonie, wycieram ręcznikiem bez kłaczków, a po wzięciu soczewki na palec jest ona pełna jakichś kamyczków , czegoś co wygląda jak łupież, którego nie mam itp. Płuczę jeszcze raz i nadal są. Czy to wina ręcznika, czy typu soczewek? Ja już nie wiem.
z góry dzięki za radę
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Madakes

• Newbie
  • *
Re: Zabrudzenia wewnątrz soczewekprzy zakładaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2009, 08:55:15 pm »
Też tak miałem, ja już od jakiegoś czasu nie wycieram w nic rąk po umyciu, tylko suszę je po prostu potrząsając, albo czekam aż same wyschną. Zawsze jak wycierałem w ręcznik, miałem tyle kłaczków, że musiałem płukać soczewkę kilka razy zanim ją w końcu założyłem. Polecam ten mój sposób, albo po prostu polewać soczewkę duża ilością płynu bezpośrednio przed zakładaniem (mając ją już na palcu).

aniula

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2009, 07:52:03 am »
Redgard czy te zabrudzenia pojawiają się po jakimś czasie użytkowania soczewki, czy już np. przy pierwszym jej założeniu (z fabrycznego opakowania), w jakim stanie jest Twój pojemnik na soczewki, jak często go wymieniasz, oraz jak go czyścisz i czy czyścisz wieczorem mechanicznie swoje soczewki?

Redgard

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2009, 07:23:41 pm »
Zawsze jak wycierałem w ręcznik, miałem tyle kłaczków, że musiałem płukać soczewkę kilka razy zanim ją w końcu założyłem
ja nawet pół godziny.
Polecam ten mój sposób, albo po prostu polewać soczewkę duża ilością płynu bezpośrednio przed zakładaniem (mając ją już na palcu).

To nie pomagało. A polewac mając na jednym palcu... jak, by nie spadła?

pojawiają się po jakimś czasie użytkowania soczewki, czy już np. przy pierwszym jej założeniu (z fabrycznego opakowania)
Zawsze.
jakim stanie jest Twój pojemnik na soczewki jak często go wymieniasz
czysty, nowy, często wymieniany
oraz jak go czyścisz
nowych nie czyszczę, stare myłem ale to na nic
czy czyścisz wieczorem mechanicznie swoje soczewki?
Nie mam narzędzi.
Dzięki za pomoc.

aniula

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2009, 09:43:44 am »
Do czyszczenia mechanicznego potrzebujesz tylko swojej dłoni, palca i płynu pielęgnacyjnego. Kładziesz po zdjęciu z oka soczewkę na wgłębieniu dłoni, nalewasz kilka kropli płynu i masujesz ją okrężynymi ruchami po 10 sekund z jednej i drugiej strony, a następnie spłukujesz także polewając soczewkę z obustron po 10 sekund, możesz przy tym chwycić delikatnie za jej brzeg, lub jak dobrze ją ułożysz na opuszku palca to nie spadnie. Pojemnik powinno się: nowy zawsze porządnie przepłukać, bo skąd masz pewność, czy tam sobie ktoś w fabryce palcami nie grzebał, lub w jakich warunkach był przechowywany, a użytkowany codziennie powiniem być porządnie przepłukiwany po założeniu soczewek na oczy i pozostawiony do wyschnięcia otwarty, odwrócony, tak by nie gromadził się w nim kurz, najlepiej w jakiejś zamkniętej szafce. To o czym piszesz to prawdopodobnie osady białkowe, nie sądze, by były to kłaczki z ręcznika. Pojawiają się one zwłaszcza kiedy czyszczenie soczewek jest nieodpowiednie (brak czyszczenia mechanicznego, tylko umieszczanie samej soczewki w płynie), najczęściej pojawiają się na soczewkach silikonowo-hydrożelowych, a te WYMAGAJĄ ! czyszczenia mechanicznego. Zacznij od dobrej pielęgnacji soczewek, jeśli to nie pomoże idź do lekarza, czasem nadmierna ilość osadów białkowych oznacza początek kłopotów z oczami.

Redgard

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2009, 12:29:34 pm »
Zweykle obchodzę fora z daleka ale naprawdę cieszę się że znalazłem tę witrynę. Daliscie mi wyczerpujące odpowiedzi, bo w życiu dotąd tylko słyszałem że "nikt nie ma takich problemów", że "wszyscy ludzie zakładają w sekundę". Dzięki

Redgard

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2009, 06:41:42 pm »
Zmieniłem pojemnik w ktorym się przechowuje soczewki,zmieniłem same soczewki i nic! Czy ręcznik ktorym wycieramy ręce ma wpływ? Ja mam własny, gładki, piorę go ręcznie oddzielnie. A jaki jest idealny? Można gdzieś kupic?

Redgard

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2009, 09:00:14 am »
Zastosowałem się do rad Aniuli, a gdy zdejmuję soczewki robię to umytą nie wytartą dlonią. Rano wkladam za pierwszym razem, nie zużywając płynu(tyle co wkraplam do wnętrza soczewki przed włożeniem).