Autor Wątek: Czy parametry soczewek są źle dobrane?  (Przeczytany 6149 razy)

kari_z

• Newbie
  • *
Czy parametry soczewek są źle dobrane?
« dnia: Październik 09, 2009, 08:57:13 pm »
Cześć,
mam drobny problem i zastanawiam się czy jest to wina źle dobranych soczewek. Nosze okulary od 11 lat moja wada wzroku obecnie wynosi op -4,25 ol -4,75 szkła w okularach mam oczywiście mniejsze bo w op.-4 a ol. -4,5 dzisiaj dostałam swoje pierwsze soczewki kontaktowe które są jeszcze mniejsze od szkieł w okularach bo op -3,75 a ol. -4,25. zauważyłam że przy noszeniu szkieł obraz mi się rozmazuje i po dłuższym użytkowaniu potrzebuje dłuższej chwili żeby cośkolwiek rozczytać ponieważ obraz mi drga ponad to gdy je zdjęłam i założyłam okulary odczuwałam zawroty głowy i ból oczu (zaznaczam że dzisiaj był pierwszy dzień noszenia soczewek). Zastanawiam się czy te zawroty głowy są wynikiem takiej różnicy w soczewkach i w okularach czy po prostu tylko tym że nigdy wcześniej nie nosiłam soczewek i oczy muszą mi się przyzwyczaić do tej różnicy? A może całkowicie zrezygnować z okularów co radzicie?

kari
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

DawidN20

• Newbie
  • *
Re: Czy parametry soczewek są źle dobrane?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2009, 06:24:00 pm »
Witam!
Co do zawrotów głowy. To te mogą być spowodowane właśnie przejściem na soczewki i różnicą w mocy. Też tak miałem, ale mi to minęło (tyle, że już nie potrafię powiedzieć po jak długim czasie) i obecnie przy zakładaniu okularów i w drugą stronę - zawrotów nie mam :) Co do całkowitej rezygnacji z okularów to odradzam, i myślę, że okuliści też by Ci odradzili. Z resztą wystarczy troszkę bardziej zagłębić się w temat soczewek, a dowiesz się że całkowita rezygnacja z okularów jest praktycznie nie możliwa :) Co do ostrości widzenia - to faktycznie może być spowodowane złym doborem soczewek, i może nawet nie tyle złą ich mocą, co parametrami - zła krzywizna/średnica/oś. Bądź co bądź polecam wybrać się do lekarza specjalisty w celu ponownego badania i weryfikacji, a z doświadczenia wiem też, że najlepiej soczewki pod względem ich parametrów dobierze Ci jakiś optometrysta.

Pozdrawiam D.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »