Autor Wątek: Zamiana okularów na soczewki - kilka pytań  (Przeczytany 7066 razy)

reservoirdog

• Gość
Zamiana okularów na soczewki - kilka pytań
« dnia: Grudzień 14, 2007, 01:15:54 pm »
Czołem!

Mam takie pytanko. Noszę okulary od 12 roku życia i chyba w końcu przerzucę się na soczewki. Chciałbym poznać wasze opinie na temat noszenia. Czy rzeczywiście jest wygodniej? Czy opłaca się płacić tyle kasy?
Moja koleżanka kiedyś zamieniła okulary na szkła i miała problem, bo piekły ją oczy i miała je zaczerwienione przez jakiś czas  :? Dlatego wolałbym zapytać was o opinię czy opłaca się zamieniać bryle na soczewki. W zasadzie już sie przyzwyczaiłem, ale bez nich wyglądam lepiej 8)
Poza tym nie wyobrażam sobie zakładania soczewek i dotykania własnego oka. Czy trudno się do tego przyzwyczaić?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez reservoirdog »

ryszard-ochĂłdzki

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2007, 02:56:11 pm »
Noszę soczewki od jakichś dwóch lat. Na początku musiałem się trochę przyzwyczaić - przez jakieś 2 tygodnie było dziwnie. Ale teraz jest OK. Soczewki są znacznie wygodniejsze niż okulary. Polecam  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez ryszard-ochĂłdzki »

cichydd

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2008, 10:52:01 pm »
Przy zakładaniu soczewki nie trzeba dotkać oka, a dotykania przez soczewkę w ogóle nie czuć. Mając założoną soczewkę możesz spokojnie dotkąć źrenicy i nic nie czujesz.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez cichydd »

aaurinko

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2008, 02:13:30 pm »
soczewki są o wiele lepsze od okularów:) na początku jest trudno (nie będę kłamać) i troszkę boli ale opłaca się:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aaurinko »

Anya26

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2008, 02:37:33 pm »
Ja noszę soczewki już 10 lat i nigdy nie odczuwałam bólu. Lekki dyskomfort owszem na początku przez pewien okres. Koniecznie pamiętaj o nawilżaniu oka. I zdejmuj soczewki na noc nawet jeśli noszisz takie typu night & day. To zdrowsze dla oka.

Odczuwanie bólu oznacza, że soczewki są źle dobrane do oka albo ,że płyn jest niewłaściwy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Anya26 »