Autor Wątek: Problem z oczami  (Przeczytany 4627 razy)

czarna20

• Newbie
  • *
Problem z oczami
« dnia: Lipiec 28, 2008, 08:15:55 pm »
Nosze soczewki Johnsona, dwutygodniowe i po roku wystapil pewien problem, spowodowany najprawdopodobniej jakas bakteria. Oczy zaczely mnie piec, byly zaczerwienione, bolaly przy zakladaniu soczewek, pekaly naczynka. Okulistka znalazla na rogowce biale plamki, zapisala mi krople z antybiotykiem Trobex oraz krople nawilżajace Hyabak. Podczas wizyty po niespelna tygodniu okazalo sie, ze plamki w duzym stopniu zniknely, jednak nie wszystkie, po 1,5 tygodniu, podczas kolejnej wizyty dowiedzialam sie,ze plamki zniknely calkowicie, jednak mam dlej stosowac krople nawilzajace. Infekcja mogla byc skutkiem opalania sie na sloncu w soczewkach, kapieli w slonym morzu lub zakazonym basenie lub innym zabrudzeniu. Teraz bede lepiej dbac o swoje oczy i higiene soczewek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez czarna20 »

Darish:)

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2008, 05:55:49 pm »
Ja natomiast zauwazylam u siebie miedzy teczowka a spojowka taka rozowawa plamke.. czy to moze byc od soczewek? Czy moze jakas chorba..?
Obecnie nie nosze soczewki a plamka czasami sie pojawia. Oczy kilkakrotnie robily mi sie zaczerwienione, szczegolnie spojowki, piekły, wiec uzywalam plynu nawilzajacego Renu. Widzialam takze pekajace zylki... Czy te objawy moga wystepowac przed jakas choroba? Moze za ogolne pytanie.. ale nie znam sie na tym wogole ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Darish:) »