Autor Wątek: Problem  (Przeczytany 6189 razy)

dav19

• Newbie
  • *
Problem
« dnia: Marzec 03, 2008, 10:02:06 pm »
Mam wilki problem otoz nienawidze chodzic w okularach... porobilem wszystkie badania i kupilem soczewki.
Problem jest w tym ze gdy nosze je dluzszy czas to jedno oko(lewe) mi sie czerwieni i mi zachodzi na oki mgla. z prawym jest wszystko ok.
Czy da sie cos z tym zrobic??
PRosze o pomoc!!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez dav19 »

Anya26

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2008, 02:34:24 pm »
Cześć!

Napisz jakie nosisz soczewki i jakiego płynu używasz.

Ja miałam ten sam problem. Noszę soczewki już 10 lat, a problem pojawił się niedawno. Pomimo leczenia ciągle wracał ból, swędzenie i zaczerwienienie.

Zmieniłam płyn i od razu się polepszyło

Zmieniam też soczewki na miesięczne i zobaczę czy jest lepiej.

Polecam też używanie kropli nawilżających, bo ta mgła o której piszesz to wynik zbyt małego nawilżenia oka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Anya26 »

dav19

• Newbie
  • *
:)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2008, 06:01:51 pm »
Plyn to jest jakis za 15zl 100ml i to chyba firma jest EYEYE a soczewki najpierw mialem 1msczne potem 3 a teraz mam znowu jedno.... na poczatku bylo dobrze... po 2tyg mi sie tak zaczelo dziac zmienilem je i znow bylo dobrze przez jakis czas... chociaz jak chodze w nich to mi sie nie dzieje dopiero pod koniec dnia a jak jestem w szkole i siedze... albo przy kompie to po 3h musze zdjac i to tylko lewa bo z prawa jest ok... nie wyobrazam sobie bez soczesek.....:( dzieki za odp.:) pzdr.

Anya26

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2008, 03:32:08 pm »
Nigdy nie używałam tego płynu co ty, tylko Renu (Baush & Lomb), a jak go wycofali to jakiś inny (nie pamiętam nazwy).

Jakiś miesiąc temu kupiłam płyn iWear w Vision Express (355 ml kosztuje 40 zł) i od tego czasu jest bardzo dobrze. A miałam ciągle nawracające problemy z oczami (raz nawet tak spuchły mi oczy że prawie nie mogłam ich otwzorzyć i byłam na pogotowiu okulistycznym)

Ja ci radzę pójść do okulisty, nawet publicznego - nie trzeba skierowania (ale nie takiego w salonie optycznym, bo oni się znają tylko na wadach wzroku). Okulista pobieże ci wymaz z tego oka, może masz jakieś bakterie i trzeba je leczyć kroplami na receptę (antybiotykami).

Pamiętaj o higienie - myj soczewki po każdym użyciu (to pomaga) i nie śpij w nich.

Ponadto możesz sobie kupić krople do oczu - noś je przy sobie, jak oczy będą ci zachodziły mgłą to ich używaj.

Albo spróbuj kupić soczewki innej firmy.

Ewentualnie zmień soczewki na dutygodniowe (z tym, że są drogie).

Oczy zawsze trochę bolą od komputera i muszą być nawilżane kroplami (nawet jeśli ktoś nie nosi soczewek czy okularów). ale nie powinno to powodować takich objawów jak u ciebie.

Pewnie się czymś zaraziłeś - niedawno w Polsce była jakaś mała epidemia więć IDŹ DO OKULISTY!!!

Jak się nie wyleczysz to może nie będziesz w ogóle mógł nosić soczewek - i co wtedy zrobisz!?

życzę powodzenia. napisz co zamierzasz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Anya26 »

dav19

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2008, 04:49:32 pm »
najpierwo to pojde tak jak mowisz do okulisyty ale jedno wiem napewno ze z soczewek nie zrezygnuje!!!!!!!!
teraz mam z innej firmy soczewki i to samo sie dzieje mozliwe ze to jest tak jak mowisz......krople nawilzajace tylko czemu mi sie dzieje tak tylko z jednym okiem??..... dzieki za odpowiedz:)