Autor Wątek: Soczewki a różna wada wzroku  (Przeczytany 5581 razy)

lilith_84

• Newbie
  • *
Soczewki a różna wada wzroku
« dnia: Marzec 10, 2008, 01:44:01 pm »
Witam!
Jestem krótkowidzem i mam wadę wzroku: -0,75 i  -1,5. Zastanawiam się czy mogę w takim wypadku nosić soczewki kontaktowe (obecnie noszę okulary) gdy nie mam równej wady w obu oczach? Czy lepsze będą kwartalne, miesięczne, czy może jeszcze inne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez lilith_84 »

mateusz

• Administrator
  • Newbie
wizyta u okulisty
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2008, 10:06:48 am »
Witaj

Wada wzroku to jedno, a sama budowa i choroby oka to drugie. Jedynie bezsposrednia wizyta u okulisty pomoze Ci uzyskac odpowiedz na to pytanie. Podczas wizyty okulista zbada Twoje oczy i zadecyduje czy mozesz nosic soczewki kontaktowe oraz dobierz Ci odpowiednie parametry (np krzywizne).

Co do drugiego pytania o to ktore soczewki wybrac to jezeli cenisz sobie wygode i nie bardzo lubisz 'grzebac' w oku to polecam pure vision - zakladasz raz na miesiac i nie zdejmujesz ich w tym okresie. Z innych soczewek Acuvue Oasys sa uwazane za dobre - sa to soczewki dwutygodniowe. Bardzo zdrowe sa soczewki jednodniowe np acuvue 1-day moist, albo focus dalies. Jezeli chcesz maksymalnie zaoszczedzic to najtaniej wychodza soczewki optima FW/soflens 38. Ale jak juz wspomnialem idz do okulisty ktory dobierze Ci odpowiednie soczewki.

pozdrawiam

Mateusz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez mateusz »

aga.s

• Newbie
  • *
Re: Soczewki a różna wada wzroku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2008, 09:39:38 pm »
Jestem krótkowidzem i mam wadę wzroku: -0,75 i  -1,5. Zastanawiam się czy mogę w takim wypadku nosić soczewki kontaktowe (obecnie noszę okulary) gdy nie mam równej wady w obu oczach?

ja mam: -3, -1,75 -różnica jak widzisz spora ;-/ niestety, przy takiej wadzie miałam nie dość, że nierównej grubości szkła, to jeszcze jedno (mimo specjalnego "odchudzania") było w ogóle grube ;-/
Też miałam pewne opory i sporo wątpliwości, ale odkąd zmieniłam okulary na soczewki, stwierdzam: nigdy więcej okularów!! :)
Dobry optyk na pewno poświęci tobie czas, żeby porozmawiać, wyjaśnić i wszystko pokazać :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aga.s »