Autor Wątek: Naloty na soczewkach  (Przeczytany 8323 razy)

Renata

• Newbie
  • *
Naloty na soczewkach
« dnia: Luty 24, 2009, 10:44:30 pm »
Witam  :D
Od roku noszę soczewki Acuve Oasis i jestem nimi zachwycona, biorąc pod uwagę moje wcześniejsze próby z innymi typami. Niestety od  miesiąca mam problem. Rano krótko po założeniu, ale raczej nie od razu, w polu widzenia pojawia się mgła. Po zdjęciu okazuje się , że w na soczewce jest biały nalot. po 1 czasem 2 , 3 próbach udaje mi się go zetrzeć skutecznie, ale historia powtarza sie. Co ciekawe nie codziennie, w różnych soczewkach. nic nie zmieniłam w pielęgnacji, nie używam żadnych kropli do oczu. Co się mogło stać   :?: Czyżby wadliwe soczewki ? To już druga para. :cry:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Renata »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 09:31:25 am »
Winą może być wadliwa partia soczewek, nieprawidłowa pielęgnacja, przesuszanie się oka, problemy z rogówką, nieprawidłowy płyn, warunki pracy itp. Czynników może być wiele, a jest to prawdopodobnie osad białkowy. Powinnaś udać się z tym problemem do okulisty. Przez jaki czas nosisz tego Oasysa (miesiąc, czy 2 tyg?) i czy czyścisz mechanicznie soczewki wieczorem (jakim płynem), odczuwasz suchość oczu?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »

Renata

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 09:16:50 pm »
Witam,
noszę soczewki 2 tygodnie, a co co mnie zastanawia, to przy poprzedniej parze problem jak gdyby w miarę upływu czasu ustępował, wydaje mi się to mało logiczne, bo przecież powinny się zabiałczać. Od 5 dni mam nową parę i zachodziły od 1go dnia, a np. dzisiaj już nie. Codziennie po zdjęciu czyszczę je zgodnie z instrukcją. Używam płynu Solo Care Aqua. Nie stosuję, żadnych leków do oczu,  czasami tylko krople nawilżające dla noszących soczewki. Suchość oczu odczuwam , ale dopiero późnym wieczorem. Brałam też pod uwagę że zatłuszczam palcami, ale od chwili problemów szczególnie zwracam uwagę żeby umyć ręce mydłem, poza tym to pojawia się dopiero po porannym wyjściu z domu. Niepowtarzalne uczucie jak nagle w samochodzie dostaję zaćmy  :( . Acha, żeby było jeszcze dziwniej to kombinacje są różne, raz jedno oko, raz drugie, rzadko obydwoje. Logiki w tym za grosz.
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2009, 10:49:52 am »
Myślę, że powinnaś pójść z tym do okulisty (i to najlepiej z soczewką, która właśnie zaszła osadem), choć ostatnio wiele osób narzeka na takie dolegliwości. Często nie odczuwamy suchości oka, widać to dopiero podczas badania okulistycznego, lekarz może wykonać testy sprawdzające stan filmu łzowego. Najczęstszą przyczyną jest problem z suchym okiem. W momencie, kiedy zaczynają grzać kaloryfery, powietrze w pomieszczeniach robi się suche, a do tego siedzimy przy komputerze i jeszcze działa klima, wtedy zaczynają się problemy z nadmierną pracą oka (nabłonek rogówki zaczyna się mocno złuszczać, oko łzawi, wydziela się więcej osadów), jest to pierwszy sygnał, że cos się dzieje z naszym okiem nie tak. Lekarz powinien być w stanie określić co dzieje się z naszym okiem. Może spróbuj zmienić soczewki na inne, np: przez jakiś czas stosować jednodniowe, lub czyść dodatkowo mechanicznie soczewki jeszcze rano przed założeniem. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »

Renata

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2009, 10:25:25 pm »
Zaczęłam rano dodatkowo czyścić soczewki, dopiero teraz zauważyłam , że osad jest już widoczny po wyjęciu z pojemnika. Dziękuję za radę. Do okulisty też się wybiorę, bo w końcu dotychczas tak nie było. Pozdrawiam.

katia

• Newbie
  • *
Re: Naloty na soczewkach
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2009, 10:53:21 am »
Witam serdecznie, ja rowniez uzywam oasys-ków, jednak zauwazylam roznice pomiedzy kupowanymi u optyka a zamawianych poprzez internet :?  po pierwsze te drugie to jakis chiński wyrob i w kazdej paczce mam wadliwe sztuki soczewek, lekko zdeformowane na brzegach przez co obraz jest zniekształcony i czuje lekkie kłucie w oku, z poprzedniej wyrzucilam 2 sztuki  :? ...ryzykuje ostatni raz, jezeli w kolejnej zamowionej paczce bedzie taki sam problem ide do optyka i kupuje za 99 zł...trudno. Czy ktos mial podobny problem? Moze warto upomniec sie o zwrot pieniedzy? Moze wciskaja nam jakies chińskie buble?! :evil:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »