Autor Wątek: Czy potrzebne soczewki toryczne  (Przeczytany 6182 razy)

darkson111

• Newbie
  • *
Czy potrzebne soczewki toryczne
« dnia: Marzec 02, 2010, 07:37:52 pm »
Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym zacząć nosić soczewki. Mam następującą wadę:
O.P.
Sfera -1.5
Cylinder -1.0
Oś:15
O.L.
Sfera -0,75
Cylinder -1.0
Oś:175
Jako, że powyższe parametry nic mi nie mówią prosiłbym o pomoc w doborze soczewek. Czy przy takiej wadzie mogę używać zwykłych, czy konieczne już są toryczne. Bardzo proszę o poradę
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Czy potrzebne soczewki toryczne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2010, 10:25:49 pm »
Lekarz dobiera soczewki na podstawie badania pacjenta (w soczewkach, bez soczewek), określa ostrość widzenia z cylindrami, my tu nic na forumie nie zdziałamy. Natomiast cylindry -1,0 wymagają już raczej korekcji, więc pewnie dostaniesz soczewki cylindryczne.

viper82

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2010, 11:42:19 am »
Na swoim przykładzie odpowiem tak:
Na nosie nosze -4,25 i jeden cylinder. Natomiast soczewki mam bez cylindra.
Specjalista tłumaczy to w ten sposób, że soczewka kontaktowa do 1 cylindra może dać sobie radę z korekcją poprzez anatomiczny kulisty kształt soczewki. Wiele też zależy od wieku.

KasiaZ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2010, 12:26:14 pm »
Witam. Niestety jest to recepta na okulary a nie na soczewki kontaktowe. Proponuje ponowną wizytę u lekarza okulisty z zaznaczeniem że ma być badanie zrobione pod kątem noszenia soczewek kontaktowych, również lekarz powinien zaproponować zamówienie próbnych soczewek astygmatycznych tak aby mogła Pani mogła sprawdzić czy w nich będzie się Pani czuła komfortowo. Kupowanie soczewek kontaktowych na własną odpowiedzialność szczególnie astygmatycznych może się zakończyć wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Pozdrawiam.

viper82

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2010, 09:30:55 pm »
Jeszcze jedna wątpliwość mnie nachodzi. Moja wada to -4,25 i cylinder -1. A przeglądając oferty soczewek nie mogę znaleźć odpowiednich z takim cylindrem. Jest albo 0,75 albo 1.25. :(

aniula

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2010, 11:52:55 pm »
Focus Toric mają cylindry -1, natomiast cylinder w soczewkach kontaktowych dobiera się inaczej niż w szkłach okularowych, powinien to zrobić lekarz. Może on podwyższyć moc sferyczną, lub zosatwić ją bez zmian, lub dodać cylinder, wszystko zależy od tego jak ostro widzi oko, wszystko wychodzi podczas badania, samemu nie radzę kombinować z cylindrami, bo z reguły trzeba kupić całe opakowanie soczewek, a może się okazać, że pieniądze zostały wyrzucone w błoto.