Autor Wątek: Rozmazany obraz po bokach  (Przeczytany 5859 razy)

katomek

• Newbie
  • *
Rozmazany obraz po bokach
« dnia: Marzec 12, 2010, 09:45:33 am »
Proszę o pomoc bo mam problem z soczewkami.
Noszę okulary (mam astygmatyzm) cylindry -1 na oko lewe i prawe, a osie oko lewe 90 a prawe 110.
Szkła dobrała mi cylindry -1,25 na oko lewe i prawe, a osie na oko lewe 90 a na prawe 100.
Od początku noszenia głównie litery widzę bardzo wyostrzone a najgorsze że widzę po bokach oczu rozmyty obraz tak jakby na granicy soczewek. Bardzo to przeszkadza przy poruszaniu się czy kręceniu głową. Co prawda to dopiero trzeci dzień ale chciałbym wiedzieć czy to wina źle dobranych soczewek czy poprostu mam się do tego przyzwyczaić?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

nuna

• Newbie
  • *
Re: Rozmazany obraz po bokach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2010, 01:16:28 pm »
Mam podobny problem. Nie mam jakichś specjalnych problemów z zakładaniem czy ściąganiem soczewek (mam je trzeci dzień), okulista mnie przetrenował u siebie zanim mnie wypuścił :) wyszłam od niego w soczewkach i wszystko było ok, ale wczoraj i dziś, mam wrażenie, że soczewki "jeżdżą" mi po oku. Tzn. kiedy mrugam, albo szybko zerkam na boki, to jest uczucie, jakby były trochę za duże :/ kiedy kręcę głową (patrząc w lustro) to soczewka jakby nie "siedzi" na tęczówce, tylko zostaje zostaje w miejscu... przez to mam rozmyty obraz po bokach no i drażni to oczy (uczucie, jakby coś ciągle miziało po oku...)
Skąd może brać się takie coś? Czy to minie z czasem? Znajomi, którzy też noszą soczewki, mówili, że tak może być na początku, ale też, że może być tak, że faktycznie są za duże...
Nosić soczewki i próbować się przyzwyczaić, czy lepiej iść do okulisty? Nie mam wyznaczonego terminu kontroli...

nuna

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2010, 03:51:37 pm »
Już miałam iść jutro do okulisty, ale postanowiłam jeszcze raz dokładnie przejrzeć książeczkę z instrukcjami dla początkujących... Po założeniu soczewek u okulisty było ok, dopiero samodzielne próby były mniej miłe. Po prostu źle zapamiętałam kiedy jest prawa, a kiedy lewa strona soczewki :o czyli np. 6h męki na zajęciach w piątek było spowodowane własnym niedouczeniem się...
Trochę głupio odpisywać samej sobie, ale może komuś ku przestrodze to posłuży ;)

katomek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2010, 07:59:53 am »
Ja soczewki zakładam dobrze a efekt jest taki jak opisałem.
W tych soczewkach nie mogę chodzić nawet po domu bo mam wrażenie że kręci mi się w głowie.
Czy to możliwe że jest źle dobrany rozmiar lub krzywizna soczewek i soczewki "zaginają się" po bokach?