Autor Wątek: Czy mogę ich używać ? Acuve Oasis  (Przeczytany 5259 razy)

terazniejszy

• Newbie
  • *
Czy mogę ich używać ? Acuve Oasis
« dnia: Marzec 22, 2010, 04:47:48 pm »
Witam.
mam pytanie.
Polecił mi soczewki kontaktowe firmy Johnson&Johnson Acuve Oasis. Wcześniej używałem Ciba Vision Night&Day, ale on twierdzi, że te są lepsze. Wypróbuję je, ale mam pytanie. W Ciba Vision używałem takich parametrów: BC: 8.6   DIA: 13.8    Okulista powiedział, że w soczewkach Acuve Oasis, są produkowane tylko w jednym parametrze ( BC: 8.4    DIA : 14) i że owe soczewki dopasowują się do oka, więc może ich każdy używać.
Faktycznie, sprawdziłem i sprzedawane są tylko takie.

Proszę o opinie - czy używa ich ktoś, kto miał inną krzywiznę i promień.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Czy mogę ich używać ? Acuve Oasis
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2010, 11:59:24 pm »
Czy dobrze noszą Ci się Air Optix Night&Day? Jeśli nie czujesz dyskomfortu, to zostań przy nich. Zwłaszcza, że są one dostępne w wersji Aqua. Te soczewki mają większą przepuszczalność tlenu niż Oasys, są przeznaczone do spania przez cały miesiąc, oraz są typowo miesięczne, obie posiadają dodatkowe nawilżenie. Oasys są dwutygodniowe, a noszenie w trybie ciągłym dopuszczone jest tylko przez tydzień, potem trzeba soczewki zmienić na nową parę. Lekarz polecając Ci Oasys powinien Ci je przymierzyć, po tym dopiero stwierdzić, czy są dobrze dopasowane do Twojego oka. Obie soczewki mają uśrednione parametry, ale tylko dopasowanie przez specjalistę daje pewność. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »