Autor Wątek: Pomocy-soczewka sama zsuwa mi się z prawegi oka!  (Przeczytany 5294 razy)

buh77

• Newbie
  • *
Pomocy-soczewka sama zsuwa mi się z prawegi oka!
« dnia: Maj 07, 2010, 04:39:47 pm »
Przez czas jesieni,zimy aż do kwietnia nie miałem żadnego problemu z soczewkami. Soczewka na prawym oku przestała się zsuwać. Jednak z początkiem maja problem zaczął się na nowo. Dalej po około 3 godzinach zsuwa mi się soczewka z prawego oka i oko czerwienieje bardzo. Czy może mieć to związek z porą roku i z pyleniem kwiatów,alergia itp? Dodam,że nie mogę sobie pozwolić na chodzenie bez soczewek,gdyż gram w piłkę w klubie-moja wada to -1,25. Wcześniej nosiłem soczewki Johnsona i też miałem podobny problem. Proszę o pomoc,bo moja okulistka mnie olewa i mówi,że jak mi nie pasuje ,to żebym nie nosił...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

KasiaZ

• Newbie
  • *
Re: Pomocy-soczewka sama zsuwa mi się z prawegi oka!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2010, 01:00:06 pm »
Witam . Powody jakie mogą wynikać z soczewkami i nie tylko
1. Zaczerwienienie może mieć związek z porą wiosenną czyli pyleniem roślin. Często zaleca się stosowanie soczewek jednodniowych dla osób uczulonych na pyłki wiosną
2. Zsuwanie się soczewki najczęściej jest związane z niewłaściwymi dobranymi parametrami, czyli: promień krzywizny, średnica

Proponuje również zaczerpnąć w tej kwestii opinii innego specjalisty, który zajmuje się doborem soczewek kontaktowych.
Pozdrawiam

buh77

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2010, 10:04:03 pm »
Noszę soczewki kontaktowe od 2 lat. Po chwili noszenia soczewka zsuwa mi się z prawego oka i strasznie czerwienieje. Dodam,że te  tej samej firmy miesięczne soczewki nosiłem od jesieni aż do marca i nie miałem najmniejszych problemów . Wtedy zaczął się ten problem. W ubiegłym roku miałem podobną sytuację lecz po kilku dniach samo przeszło już czerwcu-teraz jest już lipiec i dalej mam problem. Byłem u alergologa i próbowaliśmy już od marca chyba wszystkich leków antyalergicznych-stwierdził,że nie jest w stanie mi pomóc i skierował do alergologa. Stwierdził u mnie skrzywioną przegrodę nosową. CZY SKRZYWIONA PRZEGRODA MOŻE WYWOŁAĆ TAKIE OBJAWY?? Proszę o pomoc.

KasiaZ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2010, 12:30:45 pm »
Witam.
1.Jak dawno był Pan badany okulistycznie pod kątem dopasowania soczewek kontaktowych?
2. Czy stale Pan nosi ten sam rozmiar soczewek?
Pozdrawiam.

buh77

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2010, 08:17:58 pm »
Już w tamtym roku soczewki były dopasowywane. Noszę cały czas ten sam rozmiar soczewek. Niestety okulista, u którego byłem stwierdził,że nie mogę nosić soczewek kontaktowych nie podając konkretnego powodu. Po kilku dniach bez soczewek założyłem je ponownie i już było wszystko w porządku. W tym roku problem mam od marca włącznie.
Na ostatniej wizycie okulistka stwierdziła,że mam zapalenie spojówki. Międzyczasie byłem u laryngologa( oczywiście prywatnie,bo na kasę przypisywał mi tylko niepotrzebne leki) i stwierdził u mnie skrzywioną przegrodę nosową. Czy skrzywiona przegroda może mieć wpływ na to,że nie mogę nosić soczewek?