Autor Wątek: pomozcie  (Przeczytany 5918 razy)

fantazzzja07

• Newbie
  • *
pomozcie
« dnia: Marzec 27, 2008, 05:56:33 pm »
hey nosze okulary i chcialabym to zmienic zaczac nosic soczewki jestm mloda mam 16 lat i nie orientuje sie w tych sprawach ani troche ;/ mam pytanie czy soczewki sa drogie ? w opakowaniu jest para na oczy akurat do noszenia ? i czy jest roznica miedzy tanszymi a drozszymi ?jak okreslic jakie sa potrzebne ? pomozcie mi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez fantazzzja07 »

mateusz

• Administrator
  • Newbie
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2008, 08:38:23 am »
Witaj

mam pytanie czy soczewki sa drogie ?

To czy soczewki sa drogie w duzej mierze zalezy od tego o jakich soczewkach mowimy - np soczewka soflens 38 - kwartalna soczewka pakowana po 6 szt w pudelku wychodzi bardzo tanio (pudelko starcza na 3 kwartaly a kosztuje 75 zl). Z drugiej strony sa dzienne soczewki - ktore w opini wielu osob sa najzdrowsze - ale i najdrozsze (pudelko min. 60 zl za 30 soczewek). Jest jeszcze cala masa soczewek ktorych o ceny i długosc noszenia sa gdzies pomiedzy.

w opakowaniu jest para na oczy akurat do noszenia ?

To zalezy od soczewek - zwykle jest 6 szt, ale np dzienne soczewki sa sprzedawane po 30 szt, a np optima fw po 4 szt, czy np czesc kolorowych pakowanych jest po 2 szt.

czy jest roznica miedzy tanszymi a drozszymi

Tak - jest sporo roznic, oprocz oczywiscie ceny roznice sa w jakosci. Czesc soczewek jest juz na rynku parenascie lat, czesc zostala wprowadzona na rynek w zeszlym roku, a wiec sa o wiele nowoczesniejsze a co za tym idzie zwykle zdrowsze.

jak okreslic jakie sa potrzebne

To moze tylko okulista. Problem nie jest tylko jakie soczewki mozesz nosic, ale rowniez czy mozesz w ogole nosic soczewki (czy nie masz jakis wad wzroku wykluczajacych noszenie soczewek). Okulista rowniez dobierze Ci odpowiednie parametry soczewek (krzywizna) oraz zapewne zaproponuje jakies konkretne modele.

Zachecam Cie do wizyty u okulisty, a potem do zakupu u nas.

pozdrawiam

Mateusz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez mateusz »

fiolka03

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2008, 12:09:42 am »
mam pytanie,od niedawna nosze soczewki, wiec za bardzo sie na tym nie znamjavascript:emoticon(':oops:') i zawsze kupowalam po 1 parze w optyku.tutaj zauwazylam ze niektore soczewki miesieczne sa pakowane po 6 sztuk w pudelku.wiec kazda para jest na 1 m-c,czy te 6 szt, trzeba zuzyc w ciagu m=ca?z gory dziekuje za odpowiedz :D  :D  :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez fiolka03 »

fiolka03

• Newbie
  • *
:)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2008, 04:03:49 pm »
dzięki,zamowenie z tej strony bardziej mi sie oplaca niz zakup w optyku,bo za te pieniadze co mam wydac na jedna pare na m-c, bede miec na 3 m-ce:))))
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez fiolka03 »