Autor Wątek: bardzo dziwny i specyficzny przypadek! prosze o pomoc  (Przeczytany 7246 razy)

hekate87

• Newbie
  • *
bardzo dziwny i specyficzny przypadek! prosze o pomoc
« dnia: Maj 10, 2009, 09:34:29 pm »
dzieki
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 10:27:27 pm wysłana przez hekate87 »

niunia

• Newbie
  • *
Re: bardzo dziwny i specyficzny przypadek! prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2009, 10:33:38 am »
No tak.To jest koronny dowód na to,że zakładaniem soczewek kontaktowych powinni zajmować się lekarze okuliści.I to ci,którzy mają odpowiednie certyfikaty.I są po szkoleniach.Bo kto Ci powiedział,że soczewka ma być przyklejona do oka?Totalna bzdura.Soczewka jest założona na oko,lużno ma na niej leżeć (nie za luźno i nie za ciasno).Ma się przesuwać na oku w określonym zakresie.A to,że  nie można założyć Tobie soczewki może wynika np.ze zbyt wąskiej szpary powiekowej w stosunku do średnicy soczewki,może masz bardzo duży odruch obronny ze strony powiek i wiele jeszcze innych.Doświadczony w tym temacie okulista powinien sobie z tym poradzić.Jeżeli nie można Tobie swobodnie włożyć soczewki do oka i Ty sama masz z tym problem,radziłabym zrezygnować z soczewek.Min. z takiego powodu nie wszyscy mogą mogą nosić soczewki.Szkoda "maltretować' oko.
Jeszcze jedna sprawa...jeżeli sami sobie kupujemy soczewki,bez konsultacji z lekarzem, co zrobisz jak się coś stanie?Jest wiele powikłań(zdarzają sie niestety) czasami bardzo groźnych dla oka.Jest wiele np.schorzeń które,nie pozwalają nosić soczewek w ogóle.
Moja rada-dobieraj soczewki tylko pod okiem lekarza okulisty(który ma odpowiednie przeszkolenie-nie każdy okulista musi takowe mieć),kontroluj się systematycznie,powinnas mieć odpowiednią książeczkę soczewkową.
Życzę powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2009, 09:39:36 am »
Częstym przypadkiem "niemożności" założenia soczewki jest niepoprawnie dobrana krzywizna, soczewka za za ciasna, lub za luźna może się nie dać w ogóle założyć. Kiedy przyłożysz taką soczewkę do oka ona po prostu odpadnie. Dobry lekarz powinien sobie z tym poradzić i znaleźć przyczynę. I nie do końca uważam, by był to powód zaprzestania noszenia soczewek.

buh77

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2010, 04:37:18 pm »
Przez czas jesieni,zimy aż do kwietnia nie miałem żadnego problemu z soczewkami. Soczewka na prawym oku przestała się zsuwać. Jednak z początkiem maja problem zaczął się na nowo. Dalej po około 3 godzinach zsuwa mi się soczewka z prawego oka i oko czerwienieje bardzo. Czy może mieć to związek z porą roku i z pyleniem kwiatów,alergia itp? Dodam,że nie mogę sobie pozwolić na chodzenie bez soczewek,gdyż gram w piłkę w klubie-moja wada to -1,25. Wcześniej nosiłem soczewki Johnsona i też miałem podobny problem. Proszę o pomoc,bo moja okulistka mnie olewa i mówi,że jak mi nie pasuje ,to żebym nie nosił...

aniula

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2010, 12:37:07 pm »
Ja Ci proponuje olać okulistkę i zmienić na inną jak jej nie pasuje. A łzawi Ci to oko w tym czasie, kiedy soczewka się zsuwa? Jesteś alergikiem? Czy coś takiego działo się, kiedy nie nosiłeś soczewek, lub w zeszłym roku w okresie kwitnienia? Jakie soczewki nosisz ? (rodzaj, nazwa, krzywizna)