Autor Wątek: Niewyrażne widzenie w nocy  (Przeczytany 4124 razy)

MichalK

• Newbie
  • *
Niewyrażne widzenie w nocy
« dnia: Maj 23, 2010, 02:12:21 pm »
Witam,

soczewki noszę od dobrych kilku lat. Miałem też już kilku okulistów , ale żaden z nich nie jest w stanie mi pomóc  z problemem złego widzenia w warunkach pogorszonego oświetlenia (np. w ciemnych pomieszczeniach) czy w nocy. Do jazdy wieczorem samochodem muszę zakładać okulary.
Problem objawia się tzw. halo/gwiazdami/przebłyskami naokoło źródła światła (np świateł nadjeżdżającego samochodu). Widać wokół świateł obwódki świetlne. W sytuacji zróźnicowanego oświetlenia np w sklepach często ciężko dojrzeć mi (bo jest rozmazana) cenę na towarze oddalonym o 1,5m. W mieszkaniu przy pracy na komputerze także mam problem z ostrością widzenia. Poza tym widzę ostro i nie mam problemów.
Co może być tego przyczyną ?? Czy ktoś może spotkał się z taką dolegliwością?Któryś z lekarzy tłumaczył mi , że źrenica  w słabym oświetleniu "wychodzi" poza obrys soczewki i dlatego tak się dzieje.  :roll:  Ale jak sobie z tym poradzić?

Póki co najlepiej chyba poradziłem sobie sam - próbując około 15 różnych rodzajów soczewek. Najlepiej widzę w asferycznych soczewkach Eyeye Bioxy BC 8.6, DIA 14.2, ale nadal obraz w tych soczewkach odbiega od ideału.

Wada OP +5,5, OL+6.0, astygmatyzm 0,5

Będę wdzięczny za poradę.
PZDR
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

atraM

• Newbie
  • *
Re: Niewyrażne widzenie w nocy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2011, 03:38:57 pm »
a używasz soczewek na zamówienie dla astygmatyków? Bo wiem, że sa dwa rodzaje, ale nie pamiętam ich nazw.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »